DĖL DARBO LAIKO

 

 

POLICIJOS DEPARTAMENTAS PRIE LR VRM

2010-06-17 Nr. 5-S-3638


 
Policijos įstaigų vadovams

Kopija
Lietuvos vidaus reikalų sistemos
Respublikinės profesinės sąjungos pirmininkei
Loretai Soščekienei
J.Jasinskio g. 9-207
LT-01111, Vilnius


DĖL DARBO LAIKO

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2010 m. vasario 14 d. nutarimu Nr. 111 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. rugpjūčio 7 d. nutarimo Nr. 990 „Dėl darbo laiko nustatymo valstybės ir savivaldybių įmonėse, įstaigose ir organizacijose“ pakeitimo“ (Žin., 2010, Nr. 19-873) pakeitė šio teisės akto 2.7 punktą, kuriame nurodė, kad šalių susitarimu gali būti nustatytas ne visas darbo dienos ar darbo savaitės darbo laikas, atskiras darbuotojo darbo grafikas.
Apie galimybę pasinaudoti minėto nutarimo nuostata ir tokiu būdu išsaugoti darbuotojams teisės aktuose nustatytas socialines garantijas, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos policijos įstaigas informavo 2010 m.kovo 8 d. raštu Nr. 5-S-1304.
Manome, kad esant būtinumui taupyti lėšas ir siekiant išvengti nemokamų atostogų suteikimo, policijos įstaigose šalių susitarimu gali būti taikoma tik viena 2.7 punkto dalis, t.y. gali būti nustatytas ne visas darbo dienos darbo laikas. Tokiu būdu turi būti nustatytas atskiras darbuotojo darbo laiko grafikas, kuris tvirtinamas policijos įstaigos vadovo įsakymu. Nedirbtos darbo valandos turėtų būti išdalinamos per ilgesnį laikotarpį, tokiu būdu išsaugant socialines garantijas. Manome, kad policijos įstaigose taikyti minėto punkto antrą dalį, t.y. nustatyti ne visą darbo savaitės darbo laiką visų pirma negalima dėl policijos vykdomų f-jų nepertraukiamumo ir specifikos. Be to, mažesnio savaitės darbo dienų skaičiaus nustatymas darbuotojams iš esmės nesisikirtų nuo nemokamų atostogų suteikimo.
Prašome apie tai informuoti policijos įstaigų darbuotojus.


L.e. policijos generalinio komisaro pareigas                         Algirdas Stončaitis


Rimantas Aranauskas, tel.271 98 18, faks.271 97 11, el.p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai