Tyrimas: nuo 35 m. žmonės ima nekęsti savo darbo

pavargusi-moteris-Vyresni darbuotojai jaučiasi nepakankamai vertinami, neretai biure neturi draugų, galiausiai dažnai darbe jaučiasi tiesiog nelaimingi.
Tokios išvados daromos atlikus tyrimą Jungtinėje Karalystėje (JK). Žmogiškųjų išteklių bendrovė „Robert Half U.K“ apklausė daugiau nei 2.000 JK darbuotojų. Išanalizavus respondentų atsakymus paaiškėjo, kad 1 iš 6 JK virš 35m. amžiaus darbuotojų prisipažino, kad darbe jaučiasi nelaimingas.

 Tokių nelaimingųjų dvigubai daugiau nei darbuotojų iki 35m. amžiaus grupėje. Beveik trečdalis vyresnių nei 55 m. darbuotojų paminėjo, jog nesijaučia vertinami darbovietėje. 16% apklaustųjų pripažino, kad neturi nė vieno bičiulio darbe, tyrimo duomenis cituoja „Bloomberg“.

Detalizuojama, kad darbuotojams stresą kelia atsakingų pareigų našta arba priešingai, savigrauža, kad taip ir nepavyko pakankamai aukštai palypėti karjeros laiptais. Kita vertus, darbo ir asmeninio gyvenimo balansas jau nebereiškia vien asmeninio komforto, daugiau dėmesio imama skirti vaikams, šeimai.

„Ilgainiui suprantama, kad tiesiog nepavyko pasiekti svaiginančių aukštumų ir darbas per daug išsunkė. Arba pripažįstama, kad šeima tampa prioritetu. Tuomet žmogus vis dažniau ima savęs klausinėti: „Kodėl iš viso tai darau?“, - aiškina Cary Cooperis, darbo rinkos tyrinėtojas, dirbantis „Manchester Business School“.

Penktadalis vyresnių JK darbuotojų mano, kad darbdaviai įvairių amžiaus grupių specialistus vertina nevienodai, skelbia „City&Guilds Group” atlikta apklausa. O trečdalis darbuotojų virš 55 m. jaučiasi jaunesnių specialistų šešėlyje, skelbia „Capita Resourcing“ tyrimas.

vz.lt
2017-08-25

Plačiau: http://www.vz.lt/verslo-valdymas/2017/08/25/tyrimas-nuo-35-m-zmones-ima-nekesti-savo-darbo#ixzz4r3V61Wo6