Atostogų prašymuose jau reikia rašyti darbo dienas

vanduoNors iki liepos 1 d., kai įsigalios Darbo kodeksas, dar liko kelios savaitės, atostogų prašymuose pageidaujamą atostogų laikotarpį jau reikėtų įvardinti darbo dienomis. Šiuo metu atostogos suteikiamos kalendorinėmis dienomis, o nuo liepos 1 d. jos bus skaičiuojamos darbo dienomis.

 Rimantas Stanevičius, advokatų kontoros „Ellex Valiunas“ ekspertas, pažymi, jog atostogų prašymuose atostogas jau reikėtų skaičiuoti darbo dienomis.
„Anksčiau parašytų prašymų ir sudarytų atostogų eilių perrašinėti būtinybės nėra. Atostogas galima suteikti ir apskaityti darbo dienomis, nepriklausomai nuo to, kaip jos buvo įformintos prieš tai“, – pažymi p. Stanevičius.

Anot teisininko, darbuotojas, kaip susitarta, atostogauja numatytą laikotarpį ir iš jo atostogų likučio (jau perskaičiuoto į darbo dienas) atimamas atitinkamas panaudotų darbo dienų skaičius.

„Žinoma, niekas nedraudžia šalims savo susitarimu koreguoti tokias iš anksčiau suplanuotas atostogas, jei yra būtinybė“, – pažymi p. Stanevičius.
Kalendorines atostogų dienas reikia perskaičiuoti į darbo dienas – 7 kalendorinės dienos perskaičiuojamos į 5 darbo dienas (jeigu dirbama penkias dienas per savaitę) arba 6 darbo dienas (jeigu dirbama šešias dienas per savaitę). Perskaičiuojant atostogas išeis nesveikas skaičius.

„Apvalinti atostogų nebūtina – dabar darbuotojų atostogos apskaitoje parodomos kaip nesveikas skaičius – su kableliu galime gyventi ir toliau“, – įsitikinęs p. Stanevičius. Teisininkas pataria formalizuoti atostogų perskaičiavimą, nors DK to nereikalauja.
 
Galima su kiekvienu darbuotoju pasirašyti dokumentą, kuriame matyti, kiek atostogų sukaupta ir kaip jos konvertuojamos. Jeigu pasirašyti tokį dokumentą sudėtinga, galima parengti vienašalį vadovo įsakymą, nurodant, per kiek laiko darbdavys laukia grįžtamojo ryšio.

„Atostogas galima perskaičiuoti ir palankesniu darbuotojams kursu, tačiau tai taip pat reikėtų išguldyti įmonės dokumentuose, – teigia p. Stanevičius.
Tose įmonėse, kuriose leidžiama atostogas imti nuo pirmadienio iki penktadienio, 28 kalendorinės dienos iš tikrųjų gali reikšti iki 24 darbo dienų atostogų. Vis dėlto taip atsiradusios papildomos atostogos yra darbdavio taikoma nauda, todėl, anot teisininko, galima nustatyti, kad tokios papildomos atostogos neperkeliamos į kitus metus arba yra suteikiamos tik išnaudojus einamųjų metų atostogas.

vz.lt
2017-06-15
Plačiau: http://www.vz.lt/finansai-apskaita/2017/06/14/atostogu-prasymuose-jau-reikia-rasyti-darbo-dienas#ixzz4k3Gsm8o3