Šį KET pažeidimą vairuotojai daro masiškai ir patys to nesupranta

duobes-keliuosePer vairuotojų kursus išmoktos Kelių eismo taisyklės (KET) paskutinį kartą daugelio vairuotojų buvo patikrintos greičiausiai tik per vairavimo egzaminą. Kai kurie KET punktų nėra pasikartoję metus, dvejus, dešimt, o gal ir dar daugiau metų.


Deja, vairuotojai net neketina atšviežinti savo žinių ir yra įsitikinę, kad jie viską ir taip puikiai moka. Galbūt taip. Bet vairuotojai tikriausiai atsimena tik pačius svarbiausius KET punktus, o smulkesni niuansai liko kažkur užmarštyje.

Ir tą puikiai atspindi situacija šalies keliuose. Ypač didmiesčiuose pastebima tendencija, kai vairuotojai pažeidžia KET to patys net nežinodami. Kodėl taip drįstame sakyti? Nes kai kurie pažeidimai daromi tiesiog masiškai.

Štai ypač Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje matoma liūdna tendencija, kai vairuotojai nepaiso savo įsipareigojimų viešojo transporto priemonėms. Tikrai maža dalis vairuotojų atsimena KET punktą, kad gyvenvietėje vairuotojai privalo duoti kelią maršrutiniam transportui, pradedančiam važiuoti iš pažymėtos stotelės.

Prisipažinkite sau, kiek iš jūsų atsimena šį KET punktą ir jo paiso kasdien važiuodami sostinės ar kito miesto gatvėmis? Praleidžia kiekvieną autobusą ar troleibusą?

Be abejo, už šį KET pažeidimą numatyta ir atsakomybė. Pagal nuo sausio 1 dienos įsigaliojusį Administracinių nusižengimų kodeksą (ANK), reikalavimo duoti kelią nevykdymas užtraukia baudą nuo 60 iki 90 eurų.

Todėl reikia tikėtis, kad po šios publikacijos vairuotojai ims paisyti minėto KET punkto.

2017-06-09

Alfa.lt