Pasaulio lietuviai inicijuoja diskusiją dėl dvigubos pilietybės

pasas Pasaulio lietuvių bendruomenė skelbia pradedanti plačią diskusiją dėl dvigubos pilietybės įteisinimo ir užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių lygios balso teisės.  Šią savaitę bendruomenės atstovai dėl to planuoja susitikti su daugeliu pareigūnų ir visuomenės veikėjų.


 „Dar pusė Lietuvos yra išsibarsčiusi visame pasaulyje. Kiekvieno išvažiavimas turi savo istoriją, bet daugelis jų išdidžiai save vadina lietuviu, galinčiu ir norinčiu prie Lietuvos augimo prisidėti mažu ar dideliu darbu. Tai didžiulė beveik neišnaudota Lietuvos jėga, tačiau užuot susivieniję mes savo tautiečius atstumiame atimdami pilietybę. Turime susiimti ir vieną kartą išspręsti dvigubos pilietybės klausimą“, – teigia Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

 Bendruomenės atstovai ketina susitikti su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, premjeru Sauliumi Skverneliu, Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu, teisingumo, socialinės apsaugos ir darbo, švietimo ir mokslo, kultūros ministrais, kitais pareigūnais ir visuomenės veikėjais. Pasaulio lietuvių bendruomenė yra užsienyje gyvenančius lietuvius vienijanti visuomeninė organizacija. Konstitucijos 12 straipsnis sako, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis.

 Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad iš esmės plačiau leisti dvigubą pilietybę galima tik pakeitus Konstituciją. Be to, straipsnį dėl pilietybės galima tik surengus referendumą. Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos iki nepriklausomybės atkūrimo ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems nepriklausomybės metu. Taip pat yra numatytos išlygos, kad dvigubą pilietybę išlaikyti gali užsienyje gimę vaikai, jei kitos šalies pilietybę įgijo gimdami, taip pat tie, kurie kitą pilietybę įgijo automatiškai per santuoką su kitos šalies piliečiu.

delfi.lt
2017-01-23

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/pasaulio-lietuviai-inicijuoja-diskusija-del-dvigubos-pilietybes.d?id=73519920