Lenkijos nepriklausomybės 100-mečio eitynėse politikai ir radikalai žygiavo drauge

lenkijaLenkijos vyriausybė nepriklausomybės 100-mečio eitynes Varšuvoje vadina didžiausiomis laisvų lenkų eitynėmis laisvos Lenkijos istorijoje. Beveik ketvirtis milijono žmonių išėjo į gatves, sukviesti ir prezidento bei premjero, ir kraštutinių dešiniųjų grupuočių. Bendra eisena su radikalais tapo išbandymu šalies vadovui Andrzejui Dudai, bet jis sakė, kad po Lenkijos vėliavomis vietos užteks visiems.

Šiemet radikalai nenešė transparantų su rasistiniais šūkiais, bet mojavo vėliavomis su savo simbolika.  Nuo didžiausio pasaulio dangoraižio, apšviesto Lenkijos spalvomis, iki minėjimo Taline – šimtmetis švenčiamas plačiai. Bet Varšuvos neaplankė delegacijos iš kitų Europos šalių. Pirmadienį Europos Sąjungos ministrai vėl svarstys, kaip elgtis su Lenkija, kurios teismų reformoje Bendrija įžiūri teisės viršenybės pažeidimus. Užtat griežtas Varšuvos tonas su Briuseliu ir atsisakymas vykdyti įsipareigojimus dėl migrantų džiugina euroskeptikus iš kitų šalių.

Lenkijos nepriklausomybės 100-mečio eitynėse politikai ir radikalai žygiavo drauge© AFP / Scanpix Karinį paradą ir eitynes Lenkijos prezidentas, premjeras ir konservatorių lyderis surengė tam, kad šventėje nedominuotų radikalai, kasmet rengiantys prieštaringai vertinamas eisenas. Gatvėse buriavosi daugybė tikinančių, kad remia ne radikalias idėjas, o tradicines dešiniąsias vertybes ir tiesiog nori švęsti šalies 100-metį. Dėl saugumo eitynes liberali Varšuvos merė norėjo uždrausti, bet rengėjai, pasišovę suburti didžiausią renginį Europoje, teisme draudimą įveikė. Vyriausybė sumanė ten pat rengti savąją eiseną ir tik po sunkių derybų sutarė dėl sąlygų dvi demonstracijas sujungti. Kritikai sako, kad nuolaidžiavimas mažytėms grupelėms rodo valdžios silpnumą.

delfi.lt
2018-11-12

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/lenkijos-nepriklausomybes-100-mecio-eitynese-politikai-ir-radikalai-zygiavo-drauge.d?id=79558845