Prancūzijos policija išvaikė 450 migrantus iš stovyklos Nante

siraiPrancūzijos policija pirmadienį išvaikė apie 450 iš Sudano ir Eritrėjos atvykusių migrantų iš vieno parko vakariniame Nanto mieste, kur jie ilgiau nei mėnesį gyveno palapinėse.  Anot regiono valdžios, per operacija, kuri buvo surengta dėl „nerimą keliančios“ sanitarinės padėties stovykloje, buvo išvaikyti 455 žmonės. Palapinių miestelyje buvo pastebėta žiurkių, o kai kurie atvykėliai sirgo niežais. Bretanės regione esančiame Nanto mieste, turinčiame 300 tūkst. gyventojų, prašymų suteikti prieglobstį per metus padaugėjo 28 procentais, nors daugumoje kitų Prancūzijos regionų didmiesčių stebimos priešingos tendencijos. Iš Nanto centro esančios stovyklos iškraustyti migrantai buvo nusiųsti į miesto tarybą, kur pareigūnai nagrinėja jų prašymus. Regiono valdžia sako, kad „labiausiai pažeidžiamiems žmonėms“ bus suteiktos „geriausios įmanomos“ sąlygos, bet perspėjo, kad jos galimybės apgyvendinti migrantus yra ribotos.

Anot pareigūnų, praėjusią savaitę visame regione buvo rasta tik 100 vietų neatidėliotinos pagalbos prieglaudose. „Tai reiškia, kad 300 žmonių šiąnakt miegos gatvėje be palapinių“, – sakė vienos vietos grupės, padedančios migrantams, narys Francois Prochassonas. „Jiems tiesiog teks persikelti kur nors kitur, į kitą parką – taigi, nieko nebuvo išspręsta“, – pridūrė jis.

 Regiono valdžia nurodė, kad migrantai, „neturintys teisės gauti prieglobsčio arba leidimo gyventi, taip pat pasiprašę prieglobsčio kitoje Europos Sąjungos valstybėje, bus paprašyti palikti šalį“. Prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybė siekia parlamento pritarimo naujam griežtam imigracijos įstatymui, turinčiam paspartinti prieglobsčio suteikimo procesą ir nepriimtų asmenų deportacijas. Prancūzija praeitais metais gavo rekordiškai daug – apie 100 tūkst. prašymų suteikti prieglobstį, nors į Europą pavojingu keliu per Viduržemio jūrą patenkančių žmonių bendras skaičius nuo jo piko 2015 metais smarkiai sumažėjo.

delfi.lt
2018-07-23

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/prancuzijos-policija-isvaike-450-migrantus-is-stovyklos-nante.d?id=78645391