Darbuotojai Vokietijoje sukilo: išsikovojo tai, apie ką kiti tik svajoja

streikasMilijonai Vokietijos darbuotojų džiaugiasi – jie išsikovojo didesnes algas ir trumpesnę darbo savaitę, rašo CNN. Nuo kitų metų didžiųjų Vokietijos inžinerijos įmonių, tokių kaip „Mercedes-Benz“, darbuotojai dvejus metus galės dirbti trumpiau: 28 valandas per savaitę vietoj įprastų 35.

Profsąjungos dėl savo reikalavimų derėjosi su daugiau kaip 700 kompanijų. Teigiama, kad iškovotos naujovės gali tapti norma visoje Vokietijos pramonėje. „Tai nustato standartus visiems“, – įsitikinusi Vokietijos ekonomistė Megan Greene.  „Mercedes-Benz“ valdančios kompanijos „IG Metall“ atstovai teigė, kad lankstumas bus itin patogus tiems darbuotojams, kurie nori rūpintis savo vaikais ar artimaisiais.

 Rado progą

Vokietijos darbuotojai savo galimybėmis nusprendė pasinaudoti supratę, kad dabar – puikus metas: šalies ekonomika auga, o nedarbas kaip niekad mažas.  „Panašių derybų netrukus galima tikėtis ir kitose pramonės srityse bei regionuose“, – sakė politikos konsultantas Famke Krumbmulleris.  4 nuotr. Vokietijos darbuotojai rengė derybas bei protestus dėl geresnių darbo salygų.   Nors dėl geresnių darbo sąlygų į kovą stojo Vokietijos profsąjungos, pokyčius gali pajusti ir  joms nepriklausantys darbuotojai. Štai „Mercedes-Benz“, sutikusi su profsąjungų reikalavimais, naujas taisykles pradės taikyti visiems savo darbuotojams.

Kai kurie darbuotojai išsikovojo ne tik lankstesnes darbo sąlygas, bet ir didesnes algas. Su didesniais atlyginimais sutiko kompanija „Bosch“, Vokietijoje turinti 138 tūkst. darbuotojų. Gali kilti sunkumų Ir nors daugelis kompanijų žada, kad pokyčių įgyvendinimas sunkumų nesukels, kai kuriems darbdaviams tai sprangus kąsnis.  Darbdaviams atstovaujanti asociacija „Sudwestmettal“ teigė, kad pokyčius įgyvendinti kai kurioms bendrovėms gali būti sudėtinga.

Asociacijos atstovo Volkerio Steinmaierio nuomone, sutrumpintos darbo valandos kai kurias kompanijas gali palikti be reikalingos darbo jėgos. Tiesa, jis tikisi, jog daugelis darbuotojų ir toliau dirbs ilgiau, kad galėtų daugiau uždirbti.  „Jau yra kelios kompanijos, kurios savo darbuotojams leidžia rinktis, ar dirbti 30, ar 35, ar 40 valandų per savaitę. Daugelis darbuotojų vis tiek renkasi ilgesnes valandas“, – sakė jis.  Atrodo, kad didžiausias laimėtojas šioje situacijoje gali būti Vokietijos ekonomika, kuri turėtų pajusti pagyvėjimą, kai didesnes algas išsireikalavę darbuotojai pradės išlaidauti.  „Darbuotojams tai pliusas. Jie matys, kad algų augimas didesnis nei infliacija. Tai leis jiems turėti didesnę perkamąją galią“, – sakė ekonomistas Florianas Hense. 

l.rytas.lt
2018-02-08

Skaitykite daugiau: https://verslas.lrytas.lt/rinkos-pulsas/2018/02/08/news/darbuotojai-vokietijoje-sukilo-issikovojo-tai-apie-ka-kiti-tik-svajoja-4570390/?utm_source=lrExtraLinks&;utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy