Per Bulgarijos pirmininkavimą ES Tarybai vyks protestai

Bulgarija policJau šešis mėnesius visos Bulgarijos vidaus reikalų ministerijos profesinės sąjungos (tarp jų – policijos pareigūnų, žandarų, ugniagesių, gelbėtojų ir ministerijos administracijos) protestuoja prieš jiems mokamus žeminančius atlyginimus ir siekia Vidaus reikalų ministerijos įstatymo pakeitimų, užtikrinančių orias darbo sąlygas. Bulgarijos vidaus reikalų ministerijos darbuotojų profesinė sąjunga teigia, kad šiuo metu Bulgarijoje saugumo ir gelbėjimo pareigūnų apmokėjimas pavojingai priartėjo prie šalies minimalios mėnesinės algos.

 O, kaip žinia, Bulgarijos minimali mėnesinė alga yra mažiausia visoje Europos Sąjungoje.

Pirmąjį 2018 m. pusmetį Bulgarija perima pirmininkavimą ES Tarybai, nors per pusmetį neišsprendė jokių profesinių sąjungų iškeltų problemų.

Be kasdienių užduočių užtikrinant saugumą ES, įskaitant išorinių ES sienų apsaugą pasunkėjus migracijos situacijai, darbuotojams dabar papildomai teks rūpintis ir Bulgarijos pirmininkavimo ES Tarybai saugumo užtikrinimu.

Jau dabar apie 10 proc. pozicijų Bulgarijos VRM laisvos dėl mažo susidomėjimo. Tai reiškia, kad saugumo pareigūnai turės dirbti viršvalandžius, be pakankamo poilsio, bet užtat su žema motyvacija dėl žeminančio dydžio atlyginimų.

Nepaisant sudėtingos situacijos, Bulgarijos vidaus reikalų ministerijų profesinių sąjungų reikalavimai ignoruojami. Dėl to per Bulgarijos pirmininkavimą ES Tarybai vyks protesto akcijos. Šiuos protestus remia Europos policijos sąjunga.

-----

Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų profesinė sąjunga yra didžiausia VRM profesinė sąjunga, kurios nariai dirba visose šios ministerijos veiklų grandyse.

 
Bulgarijos vidaus reikalų ministerijos profesinės sąjungos pranešimas

2018-01-11
 

Nuotr. “Sofiaglobe.com”