Australijos policija teigia užkirtusi kelią Naujųjų metų naktį planuotam teroro aktui

miestas.didelisDvidešimtmečiui jaunuoliui bus pateikti kaltinimai dėl su terorizmu susijusių nusikaltimų. Maksimali bausmė už tokias nusikalstamas veikas - kalėjimas iki gyvos galvos. Pareigūnai tvirtina, kad jaunuolis planavo automatiniu ginklu šaudyti į žmones Melburno centre esančioje Federacijos aikštėje.

Jokios grėsmės visuomenei šiuo metu nėra, nuramino policija. Tarnybos informavo, kad įtariamasis pirmadienį, kai buvo sulaikytas Melburno Veribio priemiestyje, dar nebuvo įsigijęs ginklo, kuriuo ketino įvykdyti ataką.

„Kaltindami tvirtinsime, kad jis ketino šaudyti į žmones ir jų nužudyti kiek įmanoma daugiau“, - antradienį sakė Viktorijos valstijos policijos komisaro pavaduotojas Shane Patton. „Tai žmogus, kuriam, jei galima taip sakyti, užsienyje vykstantys teroro išpuoliai suteikdavo energijos, ir kuris reikšdavo norą pats įvykdyti ataką“, - pridūrė Š. Patonas. Pernai Naujuosius metus Melburno centre sutiko apie pusė milijono žmonių.

delfi.lt
2017-11-28

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/australijos-policija-teigia-uzkirtusi-kelia-naujuju-metu-nakti-planuotam-teroro-aktui.d?id=76479851