Belgijos policijai pasidavęs C. Puigdemont'as su šalininkais paleisti, bet su sąlygomis

migracijaBelgijos teisėjas sekmadienį paleido su sąlygomis šios šalies policijai pasidavusius buvusį Katalonijos lyderį Carlesą Puigdemont'ą ir keturis eksministrus, po to kai Ispanija išdavė jiems Europos arešto orderį, pranešė prokurorai. Sekmadienio rytą C. Puigdemont'as ir keturi jo buvę ministrai pasidavė Belgijos policijai, bet praėjus 15 valandų vėl buvo paleisti. „Šią popietę Briuselio prokuratūros pateiktą prašymą dėl visų asmenų sąlyginio paleidimo patenkino tiriantis teisėjas“, – sakoma prokuratūros pranešime. Penkiems buvusiems Katalonijos vyriausybės pareigūnams draudžiama išvykti iš Belgijos be teisėjo leidimo, jie privalo teisėsaugą informuoti, kur yra apsistoję, taip pat paklusti visiems teismo bei policijos šaukimams, nurodoma dokumente. „Teisėjo sprendimas negali būti skundžiamas“, – sakoma pranešime.

Per artimiausias 15 dienų jie stos prieš Belgijos teismą, nurodė prokurorai.  Sekmadienį prieš pat vidurnaktį iš Briuselio prokuratūros išvažiavo baltas mikroautobusas, kuriame, kaip manoma, buvo C. Puigdemont'as, pranešė naujienų agentūros AFP reporteriai. C. Puigdemont'as su dalimi buvusių savo kabineto narių praėjusį pirmadienį išvyko į Belgiją, kai Ispanija paleido Katalonijos vyriausybę ir įvedė tiesioginį valdymą. Madridas buvo priverstas imtis tokių priemonių po to, kai šio pusiau autonominio regiono valdžia spalio 27-ąją vienašališkai paskelbė nepriklausomybę. Penktadienį Madridas išdavė Europos arešto orderį Katalonijos eksprezidentui ir keturiems jo ministrams, nes maišto kurstymu ir antivyriausybine veikla kaltinami pareigūnai praėjusią savaitę nepasirodė Ispanijos teisme. 


delfi.lt
2017-11-06

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/world/belgijos-policijai-pasidaves-c-puigdemontas-su-salininkais-paleisti-bet-su-salygomis.d?id=76259463