Škotijos lyderė prašys Britanijos premjerės leisti surengti referendumą dėl regiono nepriklausomybės

talinasŠkotijos vyriausybės vadovė Nicola Sturgeon pasirašė laišką Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May, kuriame prašo leisti surengti referendumą dėl savo regiono nepriklausomybės, ketvirtadienį pranešė televizija „Sky News“. Pranešime sakoma, kad visas laiško tekstas bus paskelbtas penktadienį.

Škotijos parlamentarai pasisakė už referendumą dėl nepriklausomybės

Antradienį Škotijos parlamentas 69 balsais prieš 59 palaikė N.Sturgeon iniciatyvą paprašyti britų vyriausybės leisti surengti pakartotinį plebiscitą. Šis balsavimas įvyko likus mažiau nei parai iki Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos proceso oficialaus starto. Th.May vyriausybė nedelsiant sureagavo į Edinburgo parlamento sprendimą ir pareiškė neketinanti derėtis dėl galimybės surengti antrą referendumą dėl Škotijos atsiskyrimo.

N.Sturgeon, Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderė, yra sakiusi, jog referendumas dėl nepriklausomybės turėtų įvykti vėliausiai iki 2019 metų pavasario, dar prieš Britanijos pasitraukimą iš ES. 2014 metais vykusiame pirmajame referendume 55 procentai škotų pasisakė už pasilikimą Jungtinės Karalystės sudėtyje, o 45 proc. rinkėjų balsavo prieš. Tuo metu SNP sakė, kad viena karta tokiame plebiscite gali balsuoti tik kartą per savo gyvenimą, tačiau dabar N.Sturgeon tvirtina, kad aplinkybės pasikeitė, kai Jungtinė Karalystė pernai birželį vykusiame šalies masto plebiscite apsisprendė išstoti iš ES.

15min.lt
2017-03-31

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/skotijos-lydere-prasys-britanijos-premjeres-leisti-surengti-referenduma-del-regiono-nepriklausomybes-57-776858