Užsienio naujienos

Tarptautinės profesinių sąjungų naujienos Nr. 15

  • ETUCSusitarimas. Jūrmaloje, Latvijoje, pasirašyta Baltijos šalių profesinių sąjungų bendradarbiavimo sutartis. Pagrindiniai šio susivienijimo tikslai – kartu veikiant stiprinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos pramonės darbuotojų teisių ir socialinių interesų atstovavimą, dalintis informacija apie šalių valstybinę, ekonominę, socialinę politiką, darbo teisės naujoves. Daugiau informacijos – čia.
 
 

Žlugus deryboms, Ispanijoje bus rengiami dar vieni visuotiniai rinkimai

ispanijos.kaaraliusIspanijoje lapkritį bus rengiami dar vieni – jau ketvirti per pastaruosius ketverius metus – visuotiniai rinkimai, premjerui Pedro Sanchezui nepavykus užsitikrinti pakankamos kitų partijų paramos.  „Ispanijoje lapkričio 10-ąją bus rengiami nauji rinkimai“, – per vėlai antradienį surengtą spaudos konferenciją pranešė P. Sanchezas, karaliui Felipe VI (nuotr.) pareiškus, kad jis nesiūlys naujo kandidato į premjero postą, galinčio siekti parlamento pasitikėjimo, nes jokios partijos lyderis neturi pakankamo palaikymo.Pasauliui su nerimu stebint Amazonę, kitapus vandenyno liepsnoja penkiskart daugiau gaisrų

gaisrasAmazonės miškų gaisrų smarkumas sukėlė pasipiktinimą visame pasaulyje. Tačiau tarp pasipiktinimo ir protestų šūksnių pasigirsta ir svarstymų, kaip galima būtų šią situaciją palyginti su likusiu pasauliu. Kaip rašo bbc.com, rezultatai stebina.  Apžvelgiant NASA pasaulio gaisrų žemėlapius, pastebėtas keistas dalykas. Pasižiūrėjus į sekmadienio žemėlapį, aiškiai matyti, kad Centrinėje Afrikoje siaučia daugiau gaisrų.