Šiaulių apskrityje trūksta dviejų šimtų policininkų

Šiaulių apskrityje trūksta dviejų šimtų, t.y. daugiau nei dešimtadalio policininkų - tiek laisvų etatų šiuo metu yra apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Komisariato viršininkas Egidijus Lapinskas tvirtino, kad laisvų pareigūnų vietų negalima užpildyti dėl to, kad trūksta lėšų jiems išlaikyti.

"Prieš kelerius metus turėjome pakankamai lėšų naujiems darbuotojams priimti, o norinčiųjų įsidarbinti nebuvo. Dabar dėl ekonominės krizės norinčiųjų dirbti policininkais daugėja, bet mūsų galimybės - ribotos. Turime daugybę pretendentų, tačiau dėl ekonominės situacijos visų laisvų etatų neužpildysime", - kalbėjo E.Lapinskas.
Pradedančio policininko alga šiuo metu yra apie 1,5 tūkst. litų.

Sudėtinga padėtis susidarė Kelmės ir Radviliškio rajonų policijos komisariatuose - čia pareigūnų trūksta labiausiai. Kelmės rajono policijos komisariate laisvų etatų - ketvirtadalis, Radviliškyje jų šiek tiek mažiau.

Radviliškio rajono policijos komisariato viršininkas Alvydas Lideikis BNS tikino, jog labiausiai trūksta viešosios ir kriminalinės policijos pareigūnų. Komisariato vadovas teigė esantis sunerimęs dėl to, kad jei paskelbus amnestiją nusikalstamumas rajone gali išaugti.

Šaltinis BNS