Interviu su geriausiu 2018 metų probacijos pareigūnu

M.povilaitisKalėjimų departamente ir jam pavaldžiose įstaigose dirba daugiau nei 3 tūkst. darbuotojų. Bausmių vykdymo sistemoje dirbantys žmonės yra didžiausia organizacijos vertybė. Ne kiekvienas čia gali dirbti – tik stiprūs dvasia ir kūnu. Didžiuojamės kiekvienu, sąžiningai ir atsakingai tarnaujančiu!
 
 
 
Modestas Povilaitis, Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus vyriausiasis specialistas, buvo išrinktas geriausiu 2018 metų probacijos pareigūnu.

Jau 13 metų probacijos pareigūno profesinį kelią pasirinkęs Modestas Povilaitis, klausiamas apie pataisos pareigūnui svarbias savybes, požiūrį į darbą ir suklydusius žmones sako, kad tokią profesiją pasirinko todėl, kad rūpi visuomenės saugumas. „Džiaugiuosi, kad šeima visada mane palaiko, supranta, kokį atsakingą darbą esu pasirinkęs“, - tikina pareigūnas, visada jaučiantis artimųjų paramą.

Daugžodžiauti nelinkęs Modestas mano, kad probacijos pareigūnas turi būti sąžiningas, žmogiškas, mokantis išklausyti, suprantantis, atsidavęs darbui. Paklaustas, kas darbe būna sunku, pareigūnas greitai atsako, kad rūpestis atsiranda tada, kai prižiūrimas asmuo nenori keistis, nepripažįsta savo klaidų, pakartotinai nusikalsta. Tačiau suprasti prižiūrimą asmenį jam yra lengva užduotis, nes suklydusiam, bet norinčiam ir besistengiančiam keistis žmogui visada reikia padėti.

Sėkmės istorijų, kai šio probacijos pareigūno žinioje esantys žmonės pakeitė požiūrį ir gyvenimo būdą yra dešimtys, todėl Modestas tiki savo darbo svarba. „Norint, kad mūsų vykdomas darbas padėtų žmogui, reikia jog probacijos tarnyba turėtų kuo daugiau socialinių partnerių, o valstybė skirtų didesnį finansavimą jų veikloms“, - akcentuoja pareigūnas, kurį darbui labiausiai motyvuoja tai, kad gali padėti suklydusiems žmonėms grįžti į teisingą gyvenimo kelią ir turi galimybę rūpintis visuomenės saugumu.

Geriausio probacijos pareigūno nuomone, šis darbo patrauklumui įtakos turi tai, ar darbuotojui sudarytos tinkamos veiklos sąlygos, atitinkami darbo krūviai, bei motyvuojantis atlygis. O jauniems žmonėms, kurie svarsto apie galimybę būti probacijos pareigūnais, Modestas pataria: „Neabejokite savimi, ateikite – patyrę kolegos visada padės naujam kely ir Jums tikrai pavyks būti pokyčių dalimi!“
 
Kalėjimų departamento informacija
Atnaujinta 2019 m. vasario 26 d.