Teisėjų korupcijos byla: į teismą atvesti dar 3 advokatai

vilniaus-apyg.-teismasVilniaus miesto apylinkės teisme ketvirtadienį toliau teikiami prašymai suimti teisėjų korupcijos bylos įtariamuosius. Į teismą su antrankiais pareigūnų atvestas advokatas Marius Navickas, o kiek vėliau – kita bylos veikėja, greičiausiai tai – advokatė Giedrė Cimbolienė. Įtariamajai buvo uždėti antrankiai, ji slėpė savo veidą.

  Kaip rašė BNS, Vilniuje nuo 2013 metų advokate dirbanti G. Cimbolienė atstovauja narkotikų byloje nuteistam ir cigarečių kontrabandos byloje dar teisiamam vilniečiui Marjanui Taraškevičiui. Šioje byloje dar vieną kaltinamąjį gina kitas sulaikytas advokatas D. Zagreckas. Neoficialiais duomenimis, ketvirtadienį į teismą turėtų būti atvesti 15 įtariamųjų, dėl kurių suėmimo teismas sprendimus turėtų priimti artimiausiu metu.

Teisėjų korupcijos byloje prokurorai prašo suimti 18 įtariamųjų, ketvirtadienį pranešė teisėsauga. „Iki šios akimirkos į teismą kreiptasi dėl 18 įtariamųjų, dėl vieno jau priimtas sprendimas suimti dviems mėnesiams“, – BNS ketvirtadienį sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos atstovė Renata Endružytė. Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad pirmas suimtasis tyrime nėra teisėjas ar advokatas. Trečiadienį prokurorai teismo paprašė suimti verslininką Rolandą Vasiliauską ir advokatą Aivarą Surblį.

Teisėsauga pranešė, kad skirtingomis korupcinėmis veikomis – kyšininkavimu, prekyba poveikiu, papirkimu ir piktnaudžiavimu įtariami 3 Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai Viktoras Kažys, Konstantinas Gurinas ir Valdimaras Bavėjanas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Egidijus Laužikas, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Henrichas Jaglinskis, Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjas Arūnas Kaminskas, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjas Gintaras Čekanauskas, Vilniaus m. apylinkės teismo teisėjas Robertas Rainys. Visi šie asmenys yra sulaikyti.

Visi sulaikyti teisėjai turi 24-37 metų darbo patirtį. Ikiteisminio tyrimo metu be teisėjų sulaikyti ir 5 praktikuojantys advokatai: Drąsutis Zagreckas, Romualdas Mikliušas, Giedrė Cimbolienė, A. Surblys, Marius Navickas. Taip pat įtarimai pareikšti ir sulaikyti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo padėjėjas, teisininkai bei kiti asmenys. Generalinė prokuratūra pranešė, kad sulaikytieji įtariami padarę apysunkius ir sunkius nusikaltimus bendrininkaujant ir veikiant organizuotose grupėse. Įtariama, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galimai buvo žadėti ir mokėti kyšiai, kurių sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. Eur. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 tūkst. Eur.

delfi.lt
2019-02-21

Skaitykite daugiauhttps://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/teiseju-korupcijos-byla-i-teisma-atvesti-dar-3-advokatai.d?id=80422627