Vyriausybės vicekancleris: kultūros ir socialinių darbuotojų algos kitąmet kils 15 proc.

streikas.pedag Kitąmet kultūros ir meno bei socialinių darbuotojų atlyginimai turėtų kilti 15 proc., penktadienį pranešė Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis.  Dėl to sutarta jo vadovaujamoje vyriausybės komisijoje, kuri svarsto viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimo strategiją.

„Keletą konkrečių dalykų jau turime, dėl kurių lygtai yra visiškas sutarimas: pirmas dalykas dėl kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų, 15 proc. didinimas kitais metais, taip pat socialinių darbuotojų irgi 15 proc. darbo užmokesčio didinimas turėtų būti“, – po komisijos posėdžio žurnalistams sakė D. Matulionis. Anot jo, kultūros ir meno darbuotojų atlyginimai proporcingai nuo vidutinio darbo užmokesčio Lietuvoje yra per maži, o socialinių darbuotojų labai trūksta dėl senstančios visuomenės.

D. Matulionio teigimu, darbo grupės posėdyje aptartas ir pastoviosios dalies koeficientų didinimas mažiausiai uždirbantiems viešojo sektoriaus darbuotojams. „Mes siūlome, kad nebūtų nei vieno viešojo sektoriaus darbuotojo, kuris gautų mažesnį atlyginimą nei 50-60 procentų (vidutinio darbo užmokesčio). Dėl to dar reikia apsispręsti, nuo kokių metų ir koks tas dydis turėtų būti“, – sakė vicekancleris. Anot jo, strategija turėtų būti paruošta iki vasario pabaigos. Vyriausybės komisija dėl viešojo sektoriaus darbuotojų darbo užmokesčio finansavimo strategijos iki 2025 metų darbą pradėjo pernai gruodį. Premjeras Saulius Skvernelis darbo grupę sudarė reaguodamas į mokytojų streiką.

delfi.lt
2019-01-25

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vyriausybes-vicekancleris-kulturos-ir-socialiniu-darbuotoju-algos-kitamet-kils-15-proc.d?id=80198989