Tai jau oficialu: paskelbta, kada Popiežius lankysis Lietuvoje

popiez.2Penktadienį Vatikanas oficialiai patvirtino, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės ir katalikų Bažnyčios kvietimu popiežius Pranciškus su valstybiniu vizitu Lietuvoje lankysis rugsėjo 22-23 dienomis. Savo vizito metu Šventasis Tėvas susitiks su Lietuvos tikinčiųjų bendruomene, jaunimu, neįgaliaisiais, nuo sovietinių represijų nukentėjusiais tremtiniais ir politiniais kaliniais bei Holokaustą išgyvenusiais žydų tautos atstovais.


Valstybinis vizitas prasidės Vilniuje dvišaliu Popiežiaus, kaip Vatikano vadovo, susitikimu su prezidente. Po jo Lietuvos ir Šventojo Sosto vadovai S. Daukanto aikštėje pasveikins šalies žmones, aukščiausius valstybės pareigūnus, užsienio diplomatus, akademinės, meno ir pilietinės visuomenės atstovus.

Popiežius aplankys Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos, koplyčią ir Genocido aukų muziejų, antrąją vizito dieną Kaune aukos šv. Mišias, teigiama Prezidentūros pranešime. Į Kryžių kalną popiežius nevyks.

Lietuva jautė palaikymą sunkiu metu

Prezidentės teigimu, popiežiaus vizitas yra istorinis įvykis ir ypatinga dovana Lietuvai. „Lietuva nuolatos jautė tvirtą Švento sosto paramą. Vatikanas niekada nepripažino mūsų valstybės okupacijos, tvirtai palaikė rezistencijos kovą už Lietuvos laisvę ir padėjo skleisti pasauliui informaciją apie tikrąją padėtį“, – pranešime spaudai cituojama D. Grybauskaitė. Pasak šalies vadovės, Šventojo Tėvo palaikymas ir padrąsinimas yra toks pats svarbus ir šių dienų visuomenėje, kurioje išvešėjusios patyčių, smurto, susvetimėjimo, priklausomybių ir savižudybių problemos.

„Katalikų Bažnyčios pavyzdys ir solidarumas yra labai svarbus stiprinant bendruomeninius saitus, teikiant paramą socialiai pažeidžiamiems žmonėms“, – teigiama Prezidentūros pranešime. Prezidentūra atkreipia dėmesį, kad popiežius Pranciškus yra vienas reikšmingiausių pasaulio lyderių ir tvirtas moralinis autoritetas milijonams tikinčiųjų, skleidžiantis solidarumo, meilės artimui, gailestingumo ir taikos žinią. Šventas Tėvas ne kartą ragino nutraukti agresiją prieš Ukrainą, taikiomis priemonėmis spręsti konfliktus ir padėti nuo karo siaubo bėgantiems žmonėms.

Už vilties ir padrąsinimo žinią Europai, indėlį siekiant globalios taikos, skleidžiamas gailestingumo, tolerancijos ir solidarumo vertybes popiežiui 2016 m. įteiktas vienas garbingiausių pasaulyje Karaliaus Didžiojo apdovanojimas.

Atvyksta pas gyventojus

Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas teigia, kad popiežius pirmiausia atvažiuoja pas savo tikinčiųjų bendruomenę, Lietuvos gyventojus. „Popiežius atvažiuoja, pirmiausiai, ne pas valdžios žmones, bet pas tikinčiuosius, susitikti su Lietuvos gyventojais. (…) Tai yra džiugi naujiena Lietuvos žmonėms, ypač Lietuvos tikintiesiems, kaip ir kiekvienas popiežiaus vizitas į užsienį, tai yra didelis įvykis pačiam kraštui, atsirandame pasaulio dėmesio centre“, – sakė G. Grušas. Arkivyskupas kvietė visus siekti išgirsti, ką popiežius kalba ir liudija Bažnyčios žmonėms. „Tai bus geriau pažinti popiežių iš arti, suprasti jo mokymus, jo kvietimus. Jis siekia padėti tiems kraštams, tiems žmonėms, kuriuos aplanko. (…) Atkreipčiau dėmesį į Jono Pauliaus II vizitą prieš 25 metus, jis tikrai sustiprino mūsų tautą ir mūsų žmones, ką tik pradėjusius eiti laisvės keliu“, – sakė G. Grušas.

Pasak arkivyskupo, popiežiaus Pranciškaus vizitas irgi yra skirtas sustiprinti mus šių dienų sunkumuose, kad galėtume atsiliepti į kylančius iššūkius. Popiežiaus apaštalinei kelionei Lietuvoje pasirinktas šūkis „Kristus Jėzus – mūsų viltis“. Po apsilankymo Lietuvoje popiežius Pranciškus išvyks į Latviją ir Estiją. Latvijoje jis lankysis Rygoje ir Agluonoje, o Estijoje – Taline.

Lietuvoje lankėsi Jonas Paulius II Tai bus antrasis popiežiaus vizitas į Lietuvą. Jonas Paulius II mūsų šalyje lankėsi prieš 25 metus, vos atgavus nepriklausomybę, 1993 metų rugsėjo 4-8 dienomis. Savo vizito metu Jonas Paulius II Vilniaus Arkikatedroje meldėsi prie Lietuvos globėjo šv. Kazimiero palaikų, Aušros Vartų šventovėje kalbėjo rožinio maldą, meldėsi Antakalnio kapinėse prie Sausio 13-osios ir Medininkų aukų kapų, Vilniaus Vingio parke aukojo šv. Mišias, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje susitiko su Lietuvos inteligentija. Popiežius Šventosios Dvasios bažnyčioje susitiko su lenkų bendruomenės atstovais. Per savo vizitą Jonas Paulius II viešėjo Kaune, Kryžių kalne ir Šiluvoje.


delfi.lt
2018-03-09

Skaitykite daugiau: 
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/tai-jau-oficialu-paskelbta-kada-popiezius-lankysis-lietuvoje.d?id=77377479