Lietuvos naujienos

Nausėda siunčia žinią mažiau uždirbantiems dėl mokesčių reformos

nausedaPo paskutinio prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda įvertino šalies vadovės indėlį užsienio ir vidaus politikai. Jis pagyrė D. Grybauskaitę už veiksmus užsienio politikoje, tačiau teigė metiniame pranešime pasigedęs dėmesio švietimui ir socialinei atskirčiai.   Pasak išrinktojo prezidento, prezidentės laikysena užsienio politikos klausimais niekada nekėlė abejonių, kad mes neturime aiškios krypties.


L.Pernavas didžiuojasi mažėjančiu nusikalstamumu, nors policijos skaičiai – toli nuo realybės

pdPastarosiomis dienomis generalinis policijos komisaras Linas Pernavas aiškina, kad Lietuvoje nusikalstamumas mažėja. Tačiau tai toli nuo tiesos, nes jis remiasi tik registruoto nusikalstamumo skaičiais, kurie nerodo realios situacijos, o tik atskleidžia, kiek nusikalstamų veikų užregistruoja policija. Anot mokslininkų, šis skaičius rodo ne mažėjantį nusikalstamumą, bet prastėjantį policijos darbą arba mažėjantį gyventojų pasitikėjimą pareigūnais, o tuo metu nusikaltėliai nėra gaudomi ir persekiojami.
 
 
 
 

Probacijos tarnybai vadovaus A. Kandratavičienė

informacijaTeisingumo ministerijos paskelbtą atranką Probacijos tarnybos vadovo pareigoms užimti laimėjo Asta Kandratavičienė.  Socialinio darbo studijas baigusi A. Kandratavičienė pastaruoju metu yra dirbusi Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore, daug metų yra dirbusi socialine darbuotoja. Ji yra apsigynusi socialinių mokslų daktaro mokslo laipsnį Vytauto Didžiojo universitete.

Teisingumo ministerija inicijuoja teismo proceso tobulinimą

teismasTeisingumo ministerija, siekdama sistemiškai tobulinti teismo procesų reglamentavimą, iš vidinių išteklių steigia naują specialistų grupę, kuri teiks siūlymus dėl teismo proceso ir neteisminio ginčų nagrinėjimo proceso tobulinimo. Pokyčiais siekiama sustiprinti nepriklausomo ir nešališko teisingumo vykdymo sąlygas.