Lietuvos naujienos

Seimas baigia Vyriausybės formavimą: profesionalus keičia partiniai politikai

vyriausybeeeUžtrukęs Vyriausybės formavimas pakoregavo Seimo narių darbotvarkę: į rugpjūtį ištuštėjusius parlamento rūmus politikai grįš anksčiau nei įprasta – šią savaitę jie balsuos dėl įgaliojimų Ministrų kabinetui suteikimo.Politologai pastebi, jog likus metams iki Seimo rinkimų naujiesiems ministrams bus sudėtinga imtis kokių nors reikšmingų darbų, be to, dar užtruks laiko susipažinti su ministerijų veiklos specifika.
 

Nausėda siunčia žinią mažiau uždirbantiems dėl mokesčių reformos

nausedaPo paskutinio prezidentės Dalios Grybauskaitės metinio pranešimo išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda įvertino šalies vadovės indėlį užsienio ir vidaus politikai. Jis pagyrė D. Grybauskaitę už veiksmus užsienio politikoje, tačiau teigė metiniame pranešime pasigedęs dėmesio švietimui ir socialinei atskirčiai.   Pasak išrinktojo prezidento, prezidentės laikysena užsienio politikos klausimais niekada nekėlė abejonių, kad mes neturime aiškios krypties.


L.Pernavas didžiuojasi mažėjančiu nusikalstamumu, nors policijos skaičiai – toli nuo realybės

pdPastarosiomis dienomis generalinis policijos komisaras Linas Pernavas aiškina, kad Lietuvoje nusikalstamumas mažėja. Tačiau tai toli nuo tiesos, nes jis remiasi tik registruoto nusikalstamumo skaičiais, kurie nerodo realios situacijos, o tik atskleidžia, kiek nusikalstamų veikų užregistruoja policija. Anot mokslininkų, šis skaičius rodo ne mažėjantį nusikalstamumą, bet prastėjantį policijos darbą arba mažėjantį gyventojų pasitikėjimą pareigūnais, o tuo metu nusikaltėliai nėra gaudomi ir persekiojami.
 
 
 
 

Probacijos tarnybai vadovaus A. Kandratavičienė

informacijaTeisingumo ministerijos paskelbtą atranką Probacijos tarnybos vadovo pareigoms užimti laimėjo Asta Kandratavičienė.  Socialinio darbo studijas baigusi A. Kandratavičienė pastaruoju metu yra dirbusi Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore, daug metų yra dirbusi socialine darbuotoja. Ji yra apsigynusi socialinių mokslų daktaro mokslo laipsnį Vytauto Didžiojo universitete.