Pareigūnų profesinės sąjungos G. Nausėdos ir partijų prašo naujoje Vyriausybėje pakeisti E. Misiūną

misiunas1Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF) išrinktajam prezidentui Gitanui Nausėdai ir dėl naujos valdančiosios koalicijos besiderančioms partijoms išsiuntė prašymą įvertinti vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno negebėjimą vadovauti VRM sistemai. LTPF įsitikinimu, šis ministras bene labiausiai vertas būti pakeistas naujoje Vyriausybėje, dėl kurios dabar derasi keturios partijos. Taip pat prašoma įvertinti ir generalinio komisaro tinkamumą užimamoms pareigoms.
 
LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė sako, kad per pastaruosius tris mėnesius vidaus reikalų ministras galutinai įrodė, kad nesusitvarko su jam patikėtomis teisėsaugos institucijomis.

Rašte išrinktajam prezidentui ir keturių partijų lyderiams išvardinti vidaus reikalų ministro „nuopelnai“. Ryškiausi jie – policijos sistemoje.

Vis dar neišspręsti du esminiai klausimai. Tai – nacionalinio susitarimo taikymas statutiniams pareigūnams bei profesinių sąjungų nario mokesčio pervedimas profesinėms sąjungoms.

„Nors ministras šias problemas viešos transliacijos metu išspręsti pažadėjo dar kovo mėnesį, niekas nepasiketė. Policijos departamento vadovų savivalė tapo tokia nepajudinama, kad ima atrodyti, jog ne jie pavaldūs VRM, o atvirkščiai. Generalinis komisaras Linas Pernavas visiškai ignoruoja tiek ministro pažadus, tiek premjero Sauliaus Skvernelio nurodymus. Komisaras nori likti poste dar vienai kadencijai. Įvertinus viešumoje pasirodžiusią informaciją dėl nusikalstamumo statistikos iškraipymo bei pridėjus visišką nesiskaitymą su darbuotojais ir profesinėmis sąjungomis, matome, kad jam antros kadencijos patikėti negalima. LTPF, vienijanti daugiau kaip 4000 pareigūnų, įsitikinusi – tiek E. Misiūnas, tiek L. Pernavas yra labai pavojingi visai VRM sistemai. Juos būtina kuo greičiau pakeisti kitais žmonėmis“, – teigia L. Soščekienė.
 

LTPF informacija
2019-06-21