Premjeras ragina VRM vadovą tarpininkauti profsąjungų ir policijos vadų ginčams

s.skvernelisMinistras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paragino vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną tarpininkauti pareigūnų profsąjungų ir policijos vadovybės ginčams. „Premjero nuomone, dialogas tarp policijos vadovybės ir profsąjungų turi vykti. Būtų džiugu, jei jis grįžtų į tą tikrai aukštą lygį, koks buvo pasiektas prieš kelis metus.Vidaus reikalų ministras savo ruožtu galėtų būti tuo žmogumi ir mediatoriumi, kuris susodina abi puses prie vieno stalo ir padeda ieškoti bei rasti abi puses tenkinančius sprendimus“, – BNS sakė premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas. Taip jis kalbėjo statutiniams pareigūnams atstovaujančioms profsąjungoms apkaltinus ministrą nesusitvarkant su pareigomis ir nesuvaldant situacijos pavaldžiose įstaigose.

Profsąjungų vadovai kritikavo policijos vadovybę dėl socialinio dialogo stokos, pareigūnų darbo užmokesčio, vertinimo ir motyvacinės sistemos problemų, brangių generalinio komisaro Lino Pernavo komandiruočių. E. Misiūnas kritiką atmetė ir teigė profsąjungų veiksmuose įžvelgiantis asmeninių ambicijų. Tačiau jis pažadėjo inicijuoti dialogą tarp profsąjungų ir policijos. Policijos generalinis komisaras taip pat teigė, kad profesinių sąjungų kritika yra nepagrįsta, ir pateikė kelis kartus mažesnius skaičius apie jo komandiruotėms išleistus pinigus.

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas teigia, kad trečiadienį policijos pareigūnų profsąjungų išsakyta kritika neturi pagrindo. „Į bet kokią kritiką reaguoju pozityviai, gyvename demokratinėje valstybėje, kiekvienas turi teisę išsakyti savo nuomonę (...) Aš esu teisininkas ir mėgstu šnekėt teisinėm kategorijom ir labai konkrečiai. Šiai dienai neišgirdau nė vieno konkretaus kaltinimo, paremto konkrečiais dokumentais, konkrečiais pavyzdžiais, tai į abstrakčius kaltinimus, į lozungus negalėčiau atsakyti“, – spaudos konferencijoje žurnalistams sakė L. Pernavas.

Pareigūnų profesinės sąjungos kaltina nesusitvarkant su pareigomis ir ragina trauktis vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną, tačiau ministras atmeta kritiką ir teigia nematąs pagrindo atsistatydinimui. „Esame čia ne tam, kad skųstumėmės, o tam kad įvardintume problemas – apie tą betvarkę, kuri vyksta vidaus reikalų sistemoje. Mūsų nuomone, vidaus reikalų ministras visiškai nesusitvarko su savo pareigomis. Betvarkė prasidėjo Policijos departamente ir plinta po kitus“, – spaudos konferencijoje žurnalistams trečiadienį sakė Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė. 

2019-03-14