Parengtas PAGD šakos kolektyvinės sutarties projektas

ugniagesLapkričio 26 d., pirmadienį, vyko jungtinės profesinių sąjungų atstovybės bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) administracijos darbo grupės posėdis. Jame parengtas galutinis Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šakos kolektyvinės sutarties projektas.
Netrukus sutarties projektas bus derinamas su Vidaus reikalų ir Finansų ministerijomis. Jei nekils problemų, ši šakos kolektyvinė sutartis bus pasirašyta iki šių metų pabaigos ir įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d.
2018.11.26 PAGD
 
 
 
 
 
Pasak Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) patarėjo Artūro Černiausko, sutarties projektas yra pakankamai geras: „Nors profesinės sąjungos pasiekė ne viską, ko norėjo, bet žengtas kokybinis žingsnis gerinant PAGD darbuotojų padėtį.“
Paminėtina, kad Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šakos kolektyvinės sutarties projekte išskirti profesinių sąjungų nariai ir kiekvienam jų suteikta laiko profsąjunginei veiklai. Be to, profesinių sąjungų valdymo organų nariams ir atstovams skirta daugiau laiko profsąjunginei veiklai nei numatyta įstatymuose. Sutarties projekte taip pat aptarti mokymosi bei kvalifikacijos kėlimo klausimai ir nutarta įkurti valdymo komitetą, kurį sudarys po tris darbuotojų ir administracijos atstovus. „Galiausiai – jei darbuotojas, išėjęs į pensiją, negaudavo kompensacijos, tai sutarties projekte sutarėme, kad jam bus suteikta vieno VDU dydžio išeitinė kompensacija“, – pažymi A. Černiauskas.
 LTPF informacija
2018-11-26
Nuotr. PAGD