Nacionalinė kolektyvinė sutartis išskiria profesinių sąjungų narius

parasasPo ilgų ir sudėtingų derybų pirmadienį, lapkričio 5 d., profesinės sąjungos ir Vyriausybė pasirašė Nacionalinę kolektyvinę sutartį dėl pareiginės algos bazinio dydžio biudžetiniame sektoriuje. Ši sutartis galios Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) nariams: tiek statutiniams pareigūnams, valstybės tarnautojams, tiek darbuotojams, dirbantiems pagal darbų sutartį.
Tai yra pirmasis tokio lygio susitarimas, kuriame pozityviai išskiriami Nacionalinę kolektyvinę sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariai. Joje susitarta dėl išskirtinai jiems galiosiančių papildomų nuostatų: profsąjungiečiams nustatyta papildoma kasmetinių atostogų diena ir suteiktos 10 darbo dienų mokymosi atostogos, paliekant už jas vidutinį darbo užmokestį, arba suteikiamos 20 darbo dienų mokymosi atostogų, paliekant už jas 50 proc. vidutinio darbo užmokesčio.
Nors dabartinis bazinio algos dydžio pakėlimas ir neatitinka teisėtų lūkesčių, LTPF vertinimu, šia sutartimi padėti pamatai dėl konstruktyvesnių derybų siekiant geresnių rezultatų ateityje. LTPF sveikina ir tai, kad kitų profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybų data dėl naujos sutarties sudarymo ir pareiginės algos bazinio dydžio nustatymo bus suderinta jau kitų metų pradžioje. Tai padės išvengti jų vilkinimo, ką, deja, matėme šiais metais.
LTPF informacija
2018-11-07