LTPF jungiasi prie Latvijos kolegų mitingo

infoRugsėjo 27 d. Rygoje, prie parlamento, Latvijos jungtinė policijos profesinė sąjunga rengia mitingą pareigūnų teisėms ginti. Jame dalyvaus bei kolegų tikslus palaikys ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) delegacija.
 
Metų pradžioje Latvijos parlamentas gavo Tarptautinės ekononominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nuomonę, prieštaraujančią dvigubos pensijos sistemai (Latvijoje veikia dvi paralelios).
Deja, Valstybės audito biuras tokiam pokyčiui pritaria, nors ir atkreipia dėmesį, kad: „Reikia nepamiršti fakto, jog yra profesijų, kur darbo negalima dirbti toliau dėl su amžiumi susijusių pokyčių, tarp šių profesijų – kariai, policijos pareigūnai, paramedikai ar gelbėtojai. Aišku, yra perkvalifikavimo galimybė“.
Vyriausybės atstovai naiviai įsitikinę, kad perkvalifikavimas – raktas į sėkmę. Jiems neįdomūs kiti – negatyvūs – aspektai ir abejingai žiūrima į svarbias aplinkybes. Pavyzdžiui, politikams neatrodo svarbu, su kokiais psichologiniais sunkumais gali susidurti 45-50-erių metų žmonės dėl kardinalių gyvenimo pokyčių? Taip pat – kiek tas norimas perkvalifikavimas apskritai gali būti sėkmingas?
Profesinės sąjungos atstovai kreipėsi į visas valdančiąsias partijas Latvijoje, prašydama pristabdyti reformą ir pasirašyti konceptualų nepritarimą tokiems vidaus reikalų sistemos darbuotojų interesams kenksmingiems pokyčiams. Du kartus buvo kreiptasi į valdančiąsias partijas – du kartus pareigūnų atstovų argumentai buvo visiškai ignoruoti. Nematydama dialogo galimybės, Latvijos jungtinė policijos profesinė sąjunga nutarė surengti mitingą.
„Matome tokią pačią situaciją kaip ir Lietuvoje: nors kalbama apie daugybės pareigūnų padėtį paveiksiančią reformą, su pačiais pareigūnų atstovais joks socialinis dialogas nevyksta. Nuo jų atsiveriama tylos siena. Į tai demokratinėje valstybėje negalima žiūrėti pro pirštus, tad solidarizuojamės su Latvijos kolegomis ir jungiamės prie jų organizuojamo mitingo“, – apibendrina LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.
LTPF informacija
2018-09-21