Dėl NPPSS pirmininko veiksmų

infooŠiandien trys didžiausios NPPSS sudėtyje esančios ir policijos pareigūnus atstovaujančios profesinės sąjungos- Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga, išplatino pranešimą dėl NPPSS pirmininko veiksmų.

Pareigūnų susivienijimo vadovas atitrūko nuo realybės

Kai kuriems žmonėms aukštesni postai ir dar aukštesnės ambicijos pradeda trukdyti susivokti realybėje.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimiras Banelis, nuolatos stabdo aktyvią policijos pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų veiklą. Kam iš tiesų tarnauja V. Banelis? Pareigūnams ar politikams ?

Pirmą kartą susivienijusios policijos sistemoje veikiančios profesinės sąjungos sugebėjo imtis aktyvių veiksmų prieš pražūtingą, buldozeriu stumiamą policijos reformą ir visišką socialinio dialogo ignoravimą. Panašu, kad vieningos ir bendrai veikiančios policijos profesinės sąjungos nėra V. Banelio tikslas.

NPPSS sudėtyje policijos pareigūnams atstovaujančios profesinės sąjungos atsakingai pareiškia, kad V. Banelis ėmė vienašališkai naudoti Susivienijimą saviems tikslams, nesitardamas ar net neinformuodamas organizacijos narių. Taip pat aiškiai įžvelgiame V. Banelio ir jo aplinkos spaudimą organizacijoms narėms neįgyvendinti vienokių ar kitokių tam tikrus politikus ar pareigūnus kritikuojančių iniciatyvų.

Spaudimas, profesinių sąjungų skaldymas, aiškus trukdymas jų aktyviai veiklai, draudimas viešinti ypač svarbius, tačiau kai kurioms institucijoms nepalankius teismo sprendimus, tapo nuolatine V. Banelio veikla.

FNTT atliekamą tyrimą vertiname kaip kišimąsi į profesinių sąjungų veiklą. Aktyvi Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) veikla, atsiribojimas nuo politinių žaidimų ir savo tvirtos pozicijos turėjimas, lėmė sprendimą laikinai stabdyti narystę NPPSS. LPPS, jausdama atsakomybę prieš savo narius ir tolesnę policijos sistemos ateitį, atsisako taikstytis su policijos pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų silpninimu. Tam, kad būtų išsklaidyti visi mesti kaltinimai, parodyta tikroji padėtis, kreipsimės į Generalinę prokuratūrą dėl trukdymo profsąjunginei veiklai.

Žiūrint iš vidaus – mums mesti kaltinimai menki, o kai kurie – ir šmeižikiški. Esame pasiruošę tai įrodyti visiems, kam tai aktualu. Vis tik mes kalbėsime skaičiais ir dokumentais, o ne tuščiomis frazėmis.

Prabanga: leidžia sau ignoruoti daugiau nei pusę narių

Trys didžiausios policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos- Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga, Vilniaus apskrities ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga- sudaro daugiau kaip pusę visų NPPSS narių. Manome, kad tokiu atveju ne diktatoriškoje organizacijoje mūsų balsas neturėtų būti ignoruojamas. Policijos pareigūnams atstovauja profesinės sąjungos, o ne jas vienijantis susivienijimas. Tiesiogiai V. Banelis neturi jokių narių, jis yra tik pareigūnų organizacijų „asociacijos” vadovas.

Profesinių sąjungų priešinimas, keleto žmonių asmeninių ambicijų daromą žalą pareigūnų interesams matome ne mes vieni. Mus palaiko daug kolegų. Tarp jų – ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacija (LTPF).

Visi veiksmai nukeipti prieš profesines sąjungas tik patvirtina, kad policijos pareigūnus vienijančios profesinės sąjungos, veikdamos kartu eina teisingu keliu.

Pagal Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkės Romos Katinienės informaciją
2018-05-07