Ministras R. Palaitis su profesinių sąjungų atstovais aptarė kitų metų statutinių įstaigų finansavimo ir veiklos klausimus

Vidaus reikalų sistemos pareigūnų darbo užmokesčio fondas kitais metais mažėja 1,8 proc., o ne 5 proc., kaip siūlė Finansų ministerija, įstaigoms prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM)   finansavimas kitoms išlaidoms bus sumažintos kiek mažiau nei planuota, tačiau bus taikomos numatytos taupymo priemonės, tarp jų – ir nemokamos atostogos – tokią informaciją šiandien vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis pateikė susitikime su profesinių sąjungų atstovais. „Nors dėl tam tikrų teisinių niuansų trišalės sutarties pasirašyti nėra galimybių, tačiau esame pasirengę prie derybų stalo kviesti jus, įstaigų prie VRM vadovus ir atnaujinti 2001 metais pasirašytą bendradarbiavimo susitarimą. Jame matau pozityvių nuostatų“, – patvirtino ministras R. Palaitis.

Pasak ministro R. Palaičio, planuojant biudžetą Finansų ministerija buvo pateikusi planą visoms biudžetinėms įstaigoms lėšas, skirtas kitoms išlaidoms, sumažinti 55 procentais. „Tačiau įstaigoms prie ministerijos mums pavyko atkovoti šiek tiek daugiau lėšų. Šiandien jau nesvarbu, kokias būdais tai buvo padaryta, svarbiausia, jog tai leis aktyviau siekti mūsų tikslo – kad viešasis saugumas per sunkmetį nenukentėtų“, – sakė ministras R. Palaitis.

Kalbėdamas apie policijos pareigūnų darbo sąlygas, ministras profesinių sąjungų atstovus informavo, jog jau kitais metais bus pradėtas įgyvendinti pilotinis projektas – iš privataus kapitalo bus statomi pastatai, skirti policijos komisariatams, kuriuos vėliau Policijos departamentas prie VRM išpirks per nustatytą laikotarpį. „Paradoksalu, tačiau prasčiausia situacija yra ne rajonų, o Vilniaus policijos komisariatuose. Manau, mūsų numatomas projektas yra gera išeitis siekiant pagerinti pareigūnų darbo sąlygas“, – sakė ministras R. Palaitis.

Profesinių sąjungų atstovai domėjosi, kas bus daroma dėl Konstitucinio teismo šią savaitę priimto sprendimo dėl Valstybės tarnybos įstatymo nuostatų neteisingo taikymo pareigūnų kompensacijoms už darbą švenčių dienomis ir viršvalandžius. Ministras priminė, kad šiais metais ši nuostata nebetaikoma. „Turime pavyzdžių, kaip buvo kompensuojamos negautos pajamos. Sunkmetis viską koreguoja, tačiau aišku, kad Vyriausybei ir Seimui teks ieškoti sprendimų“, – sakė R. Palaitis.

Profsąjungų atstovus ministras taip pat informavo, jog visi klausimai, pateikti ankstesniuose susitikimuose, yra sprendžiami: sudaryta darbo grupė, dirbanti pareigūnų išstatutinimo klausimu, parengtas teisės aktas, reglamentuojantis retesnę nei šiuo metu medicinos apžiūrą, sprendžiamos kitos problemos.

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos atstovai su ministru šiandien taip pat aptarė nestatutinių ugniagesių darbo sąlygų ir kitų metų finansavimo, migracijos tarnybų veiklos bei kitus aktualius klausimus.


VRM informacija

2009-12-15