Aktualijos

PADĖTAS TAŠKAS BYLOJE DĖL VAŽIAVIMO IŠLAIDŲ KOMPENSACIJOS MAŽINIMO

teismasLietuvos vyriausiasis administracinis teismas (toliau – LVAT), skubos tvarka išnagrinėjęs Vilniaus AVPK apeliacinį skundą byloje dėl kompensacijos už kelionės išlaidas mažinimo 35 procentais, kai į tarnybą ir iš jos buvo vykstama dyzeliniais automobiliais, atmetė Vilniaus AVPK apeliacinį skundą ir pareiškėjams priteisė neišmokėtą kompensacijos dalį. Tai galutinė ir neskundžiama teismo nutartis byloje, kurios nagrinėjimo metu LVAT pripažino važiavimo išlaidų mažinamą 35 procentais neteisėtu.

Tarnautojams keliama bazinė alga

pinigai-augaSeimas trimis eurais padidino politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų bazinę algą. Kitąmet bazinis pareiginio atlyginimo dydis bus 176 eurai. Už tai ketvirtadienį balsavo 96 Seimo nariai, prieš buvo du, 15 susilaikė. Padidinus bazinį dydį, politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, biudžetinių įstaigų darbuotojų, karių darbo užmokestis ir kitos išmokos padidės 12–96,9 euro. Tam 2020 metų valstybės biudžeto projekte papildomai numatyta 60 mln. eurų.

Statutiniams pareigūnams padidinti pareiginės algos koeficientai

seimasSeimas pritarė Vidaus tarnybos statuto pataisoms, kuriomis didinami minimalūs pareiginės algos koeficientai statutiniams pareigūnams.  Pareiginės algos koeficientai didinami diferencijuotai: aukščiausios grandies pareigūnams didinama 0,2 koeficiento, einantiems žemiausias pareigas – 0,8. Taigi mažesnes pajamas gaunantiems pareigūnams, kurie sudaro didžiąją tarnaujančių pareigūnų dalį, koeficientas didinamas daugiau. 
 
 
 
 

Ugniagesiai dėl grėsmės Kalėdas sutikti be atlyginimų mitinguos V. Kudirkos aikštėje

ugniagRytoj, 11 val., savivaldybių ugniagesiai gelbėtojai renkasi į mitingą Vilniuje, Vinco Kudirkos aikštėje. Jų pagrindinis reikalavimas – užtikrinti tokį finansavimą, kad būtų įmanoma įgyvendinti Vyriausybės deleguotas funkcijas. Šiuo metu dėl netinkamo lėšų skyrimo savivaldybės ugniagesiai gruodį gali likti be darbo užmokesčio. Kitų metų finansavimo planai problemų ne tik nespręs, bet padidins.
 
 
 

Požėla pradeda darbus: žada gerinti pareigūnų motyvaciją, sąlygas

Požėla RenatasVadovauti policijai pradedantis Renatas Požėla žada ir toliau tęsti policijos modernizavimą, gerinti pareigūnų motyvaciją, darbo sąlygas.  Oficialioje policijos generalinių komisarų pasikeitimo ceremonijoje pirmadienį jis dėkojo penkerių metų kadenciją baigiančiam Linui Pernavui už  „įspūdingų mastų modernizavimą“ policijos sistemoje ir žada tai tęsti.  „Mano vienas iš prioritetų bus kartu su jumis tęsti modernizaciją, daryti viską, kad gerėtų mūsų pareigūnų motyvacija, darbo sąlygos. Tai bus nuolatinėje mano darbotvarkėje“, – pabrėžė R. Požėla.