Alytaus policijos profsąjungos nariai lankėsi Ukrainoje

Lvovas.maza.ntr.Alytaus policijos profesinės sąjungos nariai neseniai pilni gražių įspūdžių grįžo iš keturių dienų pažintinės kelionės po Ukrainą.
Pirmiausia jų keliai nusidriekė per vieną seniausių Kazimiero Didžiojo statytų miestų – Liubliną. 1569 m. čia pasirašyta Liublino unija, tad nenuostabu, kad Lietuvos aikštėje šiam įvykiui pastatytas paminklas. Pasidžiaugus įspūdingu Liublino senamiesčiu, iškeliauta į italų architekto Bernardo Morando pagal „idealaus miesto“ koncepciją suprojektuotą Zamostę. Jo renesanso stiliaus senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Antrąją dieną aplankytas Luckas (Voluinės sostinė). Aišku, nepamatyti didingos lietuvių statytos Gedimino sūnaus Liubarto pilies būtų neatleistina. Juolab, kad 1429 m. joje vyko Europos valdovų suvažiavimas, kuriame buvo numatytas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnavimas. Kita stotelė Počiajevo Lavra – antras pagal dydį stačiatikių bažnytinis kompleksas ir vienuolynas Vakarų Ukrainoje. Šią vietą kasdien aplanko tūkstančiai maldinininkų iš viso pasaulio.

Įsikūrus Lvove, trečioji diena paskirta vadinamajam muziejui po atviru dangumi. Pastarojo senamiestis taip pat įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Čia keliautojus žavėjo Šv. Juro soboras, Šv. Anufrijaus grota, universiteto pastatas, armėnų kvartalas, seniausia Lvovo bažnyčia, Turgaus aikštė, bokštuota rotušė, Parako bokštas, Dominikonų bažnyčia ir vienuolynas, Bernardinų Bažnyčia ir vienuolynas, Lotynų katedra ir daug kitų architektūros paminklų.


Po nuostabių įspūdžių išraiškingame Lvovo mieste, jau keliaujant į Lietuvą, dar spėta susipažinti su Kazimierz Dolny. Jis yra vienas gražiausių viduramžių ir renesanso epochos Mažosios Lenkijos miestelių, laikomas meninkų oaze. Tai – paskutinė stotelė prieš pasiekiant namus.

Kelionės akimirkos:
 
 
alyt.lvov
 
lvovas


Alytaus policijos profesinės sąjungos pirmininkas
Robertas Zalieckas
 
2018-10-15