LTPF nariai dalyvavo Europos policijos profesinės sąjungos narių susitikime

epuVasario 20-23 d. Berlyne, Vokietijoje, vyko Europos policijos profesinės sąjungos (EPU) narių susitikimas. Iš Lietuvos jame dalyvavo ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijai (LTPF) atstovavo Naujosios Akmenės vidaus reikalų sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Jovita Kupstienė ir Utenos rajono policijos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Evaldas Norkūnas.

EPU narių susitikimo metu Niksa Nikodinovič skaitė pranešimą apie atliekamą analizę dėl policijos aprūpinimo įvairiose Europos Sąjungos šalyse, t. y., kaip pareigūnai aprūpinami ginklais, automobiliais, uniformos dalimis, technika ir pan. bei ar užtikrinami saugumo standartai. Kai ši analizė bus baigta, informacija apie situaciją bei prieitos išvados bus išplatinta visose ES šalyse. Galutinis to tikslas – suvienodinti policijos pareigūnų aprūpinimą Europoje.

Susitikimo metu taip pat daug diskutuota apie EPU ir nacionalinių pareigūnams atstovaujančių profesinių sąjungų darbą ir įtaką.
EPU prezidentas Gerrit van der Kamp skaitė pranešimą apie Prancūzijoje, Vokietijoje bei kitose šalyse matomą terorizmo grėsmę, informavo apie vasario pradžioje Berlyne vykusį Vokietijos federalinis kriminalinės policijos biuro organizuoto Europos policijos vadovų susitikimą dėl kovos su terorizmo grėsme (angl. „Fighting terrorism in Europe“). Vėliau sekė diskusijos apie teroristinių išpuolių grėsmę bei galimybes juos atliepti EPU narių valstybėse.

Antrąją EPU susitikimo dieną vyko Dvidešimtasis Europos policijos kongresas, sulaukęs apie tūkstantį dalyvių iš visos Europos. Kongeso metu taip pat vyko paroda apie pažangiausias saugumo technologijas. Parodoje pristatytos naujos įvairiausių rūšių liemenės, šalmai, automobiliai su integruota naujausia technika, antrankiai, sekimo, filmavimo, identifikavimo įranga, robotai, policijos automobilių kontroliavimo, stebėjimo programos ir kita.

Informaciją parengė  Jovita Kupstienė
2017-03-01