ETUI seminare dėl saugių darbo vietų dalyvavo ir LTPF atstovė

kuzmiciute2016 m. gruodžio 13-14 dienomis  Krokuvoje, Lenkijoje, vyko Europos profesinių sąjungų instituto (ETUI) organizuotas seminaras „Darbuotojų profesinės sveikatos ir saugos atstovavimas ir efektyvi priežiūra“.

Šiame seminare dalyvavo 25 žmonės iš Lietuvos, Lenkijos, Olandijos, Švedijos, Makedonijos, Maltos, Rumunijos, Latvijos. Tarp jų jame dalyvavo ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkės pavaduotoja Jurgita Kuzmičiūtė. Ji yra Policijos centrinės darbuotojų saugos ir sveikatos komisijos narė.
Seminaro metu kiekvienos šalies atstovai pristatė, kaip jų šalyje atstovaujama darbuotojų teisėms; ar DSS (darbo saugos sveikatos) modeliai yra reglamentuoti šalies įstatymuose (LT), ar DSS yra numatyti ir veikia prie profesinių sąjungų (PL).

Kiekvienos šalies atstovai pateikė praktinius pavyzdžius bei sprendimo būdus iš savo šalių. Daug diskutuota apie tai, kaip reikėtų gauti ar priimti darbuotojo skundą apie netinkamą darbo saugą; kaip tas grėsmes įvertinti; kaip apie grėsmęs informuoti darbdavį; kodėl svarbu, kad kiekviena ES šalis laikytųsi ratifikuotų norminių aktų saugos ir sveikatos srityje ir kad kiekviena darbo vieta būtų saugi ir sveika.

Darbdavys turėtų suprasti, kad, investavęs į saugią darbo vietą, jis tikrai susigrąžins investicijas. Darbuotojas jausis saugus, nepatirs darbe streso ir niekas nekenks jo sveikatai, tad jis bus darbingesnis ir aktyvesnis. Profesinėms sąjungoms taip pat svarbu nuolat diskutuoti apie saugią darbo vietą.

 Tuo metu ETUI atstovai pristatė savo struktūrą bei jos sudėtyje esančius padalinius ir kaip jie galėtų padėti spręsti iškilusius klausimus dėl saugos ir sveikatos.

LTPF informacija
2016-12-30