Danijos policijos profsąjungos sekretorius ES politikams: „rūpinkitės savo policija ir nustokite žeminti standartus“

 eurocopEuroCOP (Europos policijos konfederacija) pristato interviu su Danijos policijos profesinės sąjungos sekretoriumi Claus Redder Madsen, atsakingu už Šiaurės Europos šalių policijos profesinę sąjungą.

Kokie yra didžiausi šiandieniniai iššūkiai?

Finansinė krizė! Tačiau mūsų, profesinių sąjungų atstovų, esminiu prioritetu visada išlieka narių atlyginimai, teisės ir darbo sąlygos. Nepaisant to, mano nuomone, labai svarbu, jog EuroCOP prisideda prie „gerosios politinės praktikos“ skatinimo bei aktyviai dalyvauja procesuose, kuriais stengiamasi užtikrinti saugią Europą ir pasaulį. Be to, ateityje mes privalėsime kovoti su politikais, kurie siekia išspręsti visas politines „užduotis“ orientuodamiesi tik į ekonominius rodiklius. Vienintelis būdas pakelti politinį lygį šiais „sunkiais laikais“ – turėti profesionalų politinį palaikymą ir sutelkti dėmesį į tarptautinį bendradarbiavimą, taip sustiprintant visas jungiamąsias grandis.

Kas Jus motyvuoja?

Kaip ir kiti apmokami darbuotojai, policijos pareigūnai turi teisę į socialinę apsaugą ir sveikatą, vykdant savo tarnybines pareigas. Mūsų „nuosava apsauga“ yra prioritetas visiems policijos pareigūnams, susiduriantiems su smurtu ir kitais pavojais. Pažįstu ne vieną policininką, kuris buvo sužeistas darbo metu ir nežinojo kaip elgtis toliau. Man tiesiog malonu padėti kolegoms tuo, kuo galiu. Šie žmonės atidavė policijai viską, ką galėjo, o jų gyvenimai sugriuvo per kelias sekundes. Taigi jų dėkingumas ir atsidavimas mane labiausiai motyvuoja.

Kokia būtų Jūsų rekomendacija Europos poltikams?

Kaip Bruce Springsteen sako savo paskutiniojo albumo „Wrecking Ball“ dainoje „We take care of our own“ (liet. „Mes rūpinamės savimi“), Europos sąjungos politikai privalo rūpintis savo policijos pareigūnais visoje Europoje. Deja, mes matome atlyginimų, biudžeto mažinimus ir panašius dalykus beveik visose Europos šalyse, kurie prasidėjo su pirmuoju visuotinės finansinės krizės „smūgiu“. Poltikai turi suvokti faktą, jog jie privalo pakelti visa tai į aukštesnį lygmenį, t.y. rūpintis policijos gerove taip pat kaip ir kovoti su vidine ir išorine korupcija. Korupcija nėra priimtina modernioje demokratinėje santvarkoje ir formuoja negatyvų visuomenės požiūrį. Todėl rūpinkitės savo policija ir nustokite žeminti standartus, tik tada sulauksite pozityvaus visuomenės požiūrio!

Parengta pagal EuroCOP informacinį laikraštį, išleistą birželio 26 d.

Iš anglų kalbos vertė:
Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos
Atstovė spaudai Agnė Pociūtė

2013-06-28