EuroCop prezidentė: „Jei investuosite į policiją šiandien, sutaupysite pinigų rytoj“

eurocopMykolo Riomerio universitete surengtame Lietuvos policijos bendruomenės forume „Investicija į policiją - saugus žmogus, sumanus valdymas, darni visuomenė" iš visos šalies susirinkę policijos pareigūnai kartu su politikais, akademine bendruomene ir tarptautiniais ekspertais svarstė ką daryti, kad Lietuvos policija būtų patraukli, motyvuota, veiksminga ir efektyvi.

Europos profesinių sąjungų konfederacijos prezidentė Anna Nellberg pažymėjo, kad ne mažai ES šalių susiduria su biudžeto karpymais ir apgailestavo, kad toks finansinis spaudimas daro pareigūnus pažeidžiamus korupcijai. Tačiau pasak pusė milijono pareigūnų 27-iose šalyse atstovaujančios organizacijos vadovės, šalies Vyriausybės privalo užtikrinti, kad pareigūnas išgyventų iš jam skiriamo atlyginimo. „Jei investuosite į policija šiandien, sutaupysite pinigų rytoj".

Forumo dalyviai vieningai sutarė, kad reikia didinti pareigūnų motyvaciją. „Siekiant padidinti pareigūnų motyvaciją, būtina tobulinti pareigūnų tarnybos teisinių santykių reguliavimą ir vystyti socialinių garantijų sistemą, taip pat sureguliuoti pareigūnų darbo užmokesčio ir karjeros sistemas," - sakė vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas. Pasak ministro, motyvacijos didinimas yra viena iš kertinių priemonių, galinčių padėti spręsti pareigūnų trūkumo problemą, kasmet tampančią vis aktualesne visos policijos sistemos mastu. Kreipdamasis į salėje esančius Seimo komitetų vadovus ir narius D. A. Barakauskas pareiškė tikįs, kad šie panaudos savo politinį svorį ir įtaką tam, kad vidaus reikalų sistemos finansavimas būtų atstatytas į 2008 metų, t.y. prieškrizinį, lygį.

www.policija.lt
2013-05-09