Lietuvos policijos atstovai sėkmingai pasirodė Antrajame Pasaulio policijos šaudymo iš tarnybinio ginklo čempionate

rinktineŠ. m. lapkričio 12-19 d. vyko Antrasis Pasaulio policijos šaudymo iš tarnybinio ginklo čempionatas, kuriame varžėsi ir Lietuvos atstovai svečių teisėmis.

Čempionatas vyko visiškai naujame Guandongo policijos treniruočių centre (Kinijos Liaudies Respublika). Į šį čempionatą atvyko apie 250 pareigūnų, kurie sudarė 69 komandas iš įvairių pasaulio šalių. Policijos šaudymo komandą galėjo sudaryti 2 moterys ir 2 vyrai, viso 4 šauliai.

Lietuvos policijos šaudymo iš tarnybinio ginklo komandą atstovavo pareigūnai, kurie pademonstravo geriausius rezultatus Lietuvos policijos šaudymo iš tarnybinio ginklo čempionate, vykusiame birželio mėnesį Kaune. Lietuvos garbę gynė – Giedrius Valeika (Lietuvos policijos mokykla), Žilvinas Stankevičius (Lietuvos policijos mokykla), Rasa Bačanskienė (Lietuvos policijos mokykla), Eglė Guiskienė (Vilniaus apskr. VPK) ir komandos vadovas Ernestas Vaitkevičius (Policijos departamentas).

Čempionate dalyvavusios komandos buvo padalintos į dvi grupes, A grupė (30 komandų) – Kinijos Liaudies Respublikos kviestiniai svečiai, kurioje ir varžėsi Lietuvos policijos atstovai ir B grupė (39 komandos) – Tarptautinės policijos sporto sąjungos (USIP) nariai. Kiekvienoje grupėje buvo apdovanotos pirmosios 8 vietos: vyrų, moterų asmeninė įskaita, vyrų ir moterų komandinė įskaita ir bendroji komandinė įskaita. (2 vyrai ir 2 moterys).

Varžybose buvo sukonstruotos 10 modelinių situacijų, pavyzdžiui, kaip teroro aktas mokykloje, ginkluoto asmens sulaikymas, įkaitų išvadavimas, susišaudymas bare ar parduotuvėje. Beje, šaudymo distancijos svyravo nuo 3 iki 20 m atstumo. Pareigūnai turėjo pademonstruoti gerą koncentraciją, greitumą, taiklumą ir vieną iš svarbiausių aspektų, saugų elgesį su ginklu.

Lapkričio 13 d. dieną viso komandos turėjo ginklų bandomąją treniruotę. O jau lapkričio 14 d. Lietuvos policijos šauliai įveikė 8 iš 10 modelinių situacijų ir dalyvavo čempionato atidarymo ceremonijoje. Kitą dieną startavo B grupės varžybos, todėl A grupės šauliai ilsėjosi. Lapkričio 16 d. visos A grupės komandos užbaigė pratimus, tačiau B grupės komandoms neužteko lapkričio 17 d. pabaigti pratimams, todėl reikėjo vienos papildomos dienos, lapkričio 18 d.

Varžybų organizatoriai iki pat čempionato apdovanojimų ir uždarymo ceremonijos išlaikė intrigą ir neatskleidė galutinių komandinių ir asmeninių rezultatų, todėl iki tol buvo galima matyti tik tarpinius rezultatus. Čempionato uždarymo metu, Giedrius Valeika įteikė atminimo dovaną pačiam Kinijos Liaudies Respublikos policijos vadovui.

A grupėje komandinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė Kinijos II komanda, antrąją – Makao (Kinija) ir trečiąją – Indonezijos komanda. Lietuvos policijos komanda užėmė aukštą 6 vietą ir buvo apdovanota atminimo medaliais ir diplomais. Lietuvos policijos atstovės moterų komandinėje įskaitoje užėmė 5 vietą, o asmeninėje įskaitoje Eglė Guiskienė ir Rasa Bačanskienė atitinkamai užėmė 9 ir 10. Vyrų komandinėje įskaitoje Lietuvos atstovai užėmė 11 vietą. Asmeninėje įskaitoje Žilvinas Stankevičius iškovojo 17, o Giedrius Valeika 27 vietas.

B grupėje pirmąją vietą iškovojo Kinijos I komanda, antrąją – kaimynai baltarusai ir trečiąją – vengrų policininkai.

Sveikiname Lietuvos policijos šaulius su aukštais pasiekimais ir linkime taiklių šūvių ateityje.