Merginai nelaimėje padėję pareigūnai: mes pagalbininkai, ne baudėjai

imagesPXB7FCN6Šią savaitę Lietuvos policija sulaukė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnams skirtos padėkos, kurioje mergina paaiškino bei papasakojo vieną istoriją (kalba netaisyta):


„Laba diena. Labai noriu pasidžiaugti dviejų pareigūnų darbu. Istorija tokia: miestas – Kaunas, vakare (2018 02 20) niekaip negalėjau užkurti automobilio ir grįžti namo, pasimetus laksčiau aplink mašiną, darinėjau kapotą, matyt tą pastebėjo pro šalį važiuojantis policijos ekipažas. Pasidomėjo, kas man nutiko, nuramino ir pasiūlė pagalbą.

Labai džiaugiuosi, kad tokie geri žmonės dirba policijoje, užsirašiau ir pavardes berods vyresnis pareigūnas vardu Osvaldas Gudėnas, o jaunesnis Mantas Černiauskas ( nuotr.) . Jei gerai vakar supratau jie iš Dainavos komisariato. Labai tikiuosi, kad ši žinutė pasieks jų viršininkus ir jie bus įvertinti. Ačiū“.


pereigMerginai nelaimėje padėję pareigūnai šio įvykio nesureikšmina. Mantas Černiauskas, mažiau nei metus dirbantis Kauno apskrities policijoje, prisiminęs šį įvykį atsakė, jog tai yra tiesiog pareigūnų darbas. „Besibaigiant tarnybai, važiuodami K. Baršausko gatve, pamatėm, jog pakelėje mergina aplink automobilį pasimetusi stoviniuoja, matom, jog reikia pagalbos, tai ir padėjom. Iš pradžių bandėm užvesti automobilį, tačiau nepavyko, todėl liko vienintelis variantas. Prikabinę prie savo tarnybinio automobilio merginos sugedusį automobilį, saugiai partempėme jį iki pat namų. Geriausia padėka, tai sulaukti nuoširdžios žmogaus šypsenos. Kai tik atsiranda proga visuomet stengiamės pagelbėti. Pirmiausia, mes esam pagalbininkai, o ne baudėjai“, - kalbėjo pareigūnas.

Osvaldas Gudėnas, Kauno apskrities policijoje dirbantis daugiau nei 32 metus, pabrėžia, kad būtent galimybė padėti žmogui labiausiai motyvuoja kasdien keliauti į tarnybą: „Kad ir kokia sunki diena būtų buvus, grįžęs po tarnybos vis tiek pasidžiaugi, kad kažkam padėjai“.

Pareigūnai taip pat teigia, kad tokios situacijos, kuomet reikia tempti ar pagelbėti dėl sugedusio automobilio nėra dažnai pasitaikančios, tačiau prisimena atvejį kuomet automobilį reikėjo tiesiog stumti daugiau nei pusę kilometro metro, kad šis užsikurtų. Tuomet į pagalbą aktyviai prisijungė ir netoliese buvę gyventojai.

Kauno apskrities pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už neabejingumą, teikiamą informaciją bei bei primena, kad jie tarnybos metu siekia ginti, saugoti, padėti, todėl gyventojus ragina visuomet pastebėjus atvejus, kuomet reikalinga pareigūnų pagalba, pranešti bendruoju pagalbos 112.

policija.lrv.lt
2018-02-23