Per atostogas Telšių pareigūnui teko išbandyti ugniagesio darbą

telsiaiPirmadienio rytą atostogaujantis Telšių rajono policijos komisariato Valdymo organizavimo skyriaus viršininkas, vyresnysis komisaras Gintautas Kėras nenujautė, kad teks nutraukti suplanuotą kelionę ir skubėti į pagalbą nepažįstamiems žmonėms.

Dūmais atsiduodanti istorija prasidėjo 9 val. 19 min. Tokį laiką rodo Gintauto mobiliojo ryšio telefonas, kada jis kvietė pagalbą.

„Važiuodamas keliu Nevarėnai–Tirkšliai Kantenių kaime pastebėjau netoliese esantį medinį namą, pro kurio atlapotas duris veržėsi atviros liepsnos liežuviai. Iš karto sumojau, kad reikia skubėti padėti.

Apsukau automobilį ir grįžau prie nelaimės vietos. Aplink namą lakstė šoko ištikta moteris“, – pasakojimą pradėjo G.Kėras.

Pareigūnas uždarė degančio namo duris, liepsnos aprimo. Tada pro visus trobos kampus ir iš pastogės ėmė kamuoliais virsti dūmai.

Panikos apimta moteris šaukėsi pagalbos. Supratęs, kad ugniagesių dar niekas nekvietė, G.Kėras surinko Bendrojo pagalbos centro telefono numerį 112.

Ugniagesių teko laukti maždaug 11 minučių. Kaip pastebėjo G.Kėras, laikas slinko itin lėtai.

Moteris apdegė

Belaukiant pagalbos policijos pareigūnas ramino ir sustabdė moterį, kurį ne kartą ketino šokti į pleškantį namą ieškoti paliktų asmens dokumentų, pinigų.

Kantenių kaimo gyventoja atskleidė nelaimę prisišaukusi pati – sugyventiniui išėjus į darbą, norėjo greičiau užsikurti krosnį, todėl šliūkštelėjo iš „bambalio“ benzino.

Sprogimas nudegino moteriai plaukus, rankas.

Talkino ugniagesiui

Dviejų galų namo antrame bute gyveno vyresnio amžiaus moteris. Baimindamasi sprogimo, ji jau buvo spėjusi išnešti į lauką dujų balioną. Į nelaimės vietą ėmė rinktis iš gretimų vienkiemių kaimynai.

Pagaliau atvažiavus dviem ugniagesių mašinoms iš Nevarėnų ir Tirkšlių, pareigūnas G.Kėras kibo į darbą.

Tirkšlių komandą sudarė du ugniagesiai, ir jie patys ėmė daryti, kas priklauso. Tuo tarpu Nevarėnų ugniagesys savanoris vargo vienas pats temdamas sunkią žarną. Tai matydamas policijos pareigūnas pasisiūlė padėti.

„Teko ugniagesio gelbėtojo darbą išbandyti, padėjau ištempti žarną, paskui vandenį pyliau ant pleškančio namo“, – sakė Gintautas, prisipažinęs dar neatsigaunantis po patirto ekstremalaus išbandymo.

www.lrytas.lt

2015-12-01