PADĖKA PO PADĖKOS – LYDERIAUJA MALONUS BENDRAVIMAS IR NUOŠIRDUS REAGAVIMAS

poliVakar, lapkričio 10-ąją, į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą (toliau - Tauragės apskr. VPK) kreipėsi vyriškis iš Kauno, kuris buvo maloniai nustebintas policijos pareigūnų darbu.

Į vyrą vidurnaktį, apie 0.30 val., kreipėsi jo sūnus ir pranešė, kad jo 13 metų draugė, gyvenanti Tauragėje, socialiniame tinklapyje jam parašė asmeninę žinutę, kurioje teigė, kad ketina nusižudyti. Nepavykus susisiekti su nepilnamete tiek vyrui, tiek jo sūnui kilo didžiulė baimė, kad mergaitė nejuokauja ir išties gali sau pasidaryti kažką blogo. Patartas tėčio, penkiolikmetis vaikinas susiekė su Tauragės apskr. VPK Operatyvaus valdymo skyriaus pareigūnais ir paaiškino visą situaciją. Budėtojas uždavęs visus reikalingus klausimus ir išsiaiškinęs reikalingas aplinkybes, nedelsdamas informavo patruliuojančius pareigūnus, kurie nuvyko į mergaitės namus. Duris atidariusi nepilnametės mama patikino, kad mergaitei viskas gerai ir ji jau seniai miega.

Tuo metu į pareigūnus kreipęsis vyras ir jaunuolis, nežinojo ar grėsmė reali, tačiau vyras, pasakodamas išgyventą situaciją, negailėjo pareigūnams gero žodžio už operatyvų reagavimą į įvykį. Vyras, girdėjęs visą savo sūnaus pokalbį su pareigūnu, buvo nustebintas budėtojo profesionalumu. Tiesa, tas pats budėtojas V. Grabauskas dar visai neseniai sulaukė ir vilnietės padėkos žodžių už tai, kad ištikus bėdai maloniai ir nuoširdžiai sureagavo į jos situaciją ir greitai padėjo išspręsti problemą. Vyras sakė žinąs, kad pagalbos telefonu dažnai skambina vaikai, norintys papokštauti, todėl kauniškiui didelį įspūdį paliko tai, jog budėtojas su jo vaiku kalbėjo pagarbiai, nesuabejojo, kad pranešimas išties tikras ir uždavė visus būtinus klausimus, kurie, vyro manymu, tuo metu buvo išties svarbūs.

Nors realios grėsmės ir nebuvo, tačiau tą naktį dirbę pareigūnai tikina, kad abejoti tokių pranešimų realumu negalima. Svarbu reaguoti į kiekvieno piliečio pagalbos šauksmą ir jam padėti, kai to labiausiai reikia.

www.policija.lt

2015-11-11