VAGĮ SULAIKIUSIAM KLEBONUI ĮTEIKTA ANGELO SKULPTŪRĖLĖ

rsz wwwsiauliupolicijaltRugpjūčio 5-ąją Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šiaulių rajono policijos komisariato viršininkas Ričardas Šiumberevičius  Šiaulių rajono Pakapės  klebonui Jonui Bagdonui įteikė angelo skulptūrėlę, kuria apdovanojami visi Šiaulių krašto gyventojai, padėję atskleisti nusikaltimus.

Praėjusią savaitę - naktį į antradienį klebonas pričiupo ir policijai perdavė vagį, pasikėsinusį apvogti klebonijos pastatą.


Dvasininkas pasakojo, kad tą naktį žaibavo, todėl, kad neįvyktų nelaimė ir neužsidegtų elektroniniai varpai, įrengti zakristijoje, jis nusprendė išjungti centrinį bažnyčios elektros tiekimą. Pakeliui į bažnyčią, klebonas išvydo išmėtytus daiktus ir išgirdo kažką kosėjant. Netrukus sode, po obelimi, jis pastebėjo vyrą, bandantį atidaryti dažų indelį, kurį galimai jis buvo paėmęs iš ūkinio parapijos pastato. Šalia iš ūkinio pastato išneštų daiktų buvo numesti žiebtuvėlis ir žvakė, kuriais tas vyras greičiausiai pasišvietė įsibrovęs į pastatą.

Klebonui iškvietus policiją 46-ių metų, neturintis nuolatinės gyvenamos vietos G. S. sprukti nemėgino. Naktinis „svečias“ buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Jam nustatytas  1,31 promilės girtumas. Šiaulių rajono policijoje dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas. G. S. tai ne pirma pažintis su teisėsauga - 2007 metais jis jau buvo teistas už plėšimą. 

Tyrimo metu aiškėja, kad vagis  išlaužė parapijos ūkinio pastato laukujų durų spyną bei vidinių koridoriaus durų pakabinamą spyną ir į lauką išnešė tris čiužinius, paklodę, pagalvės užvalkalą, pagalvę, transformatorių, kėdės atlošą, puodelį, lėkštę ir šakutę. Nuostolių patirta tik dėl išlaužtų spynų, nes pavogti daiktai buvo surasti.


Jonas Bagdonas, kaip ir dauguma apdovanotųjų angelo skulptūrėle, savo poelgio nesureikšmina. Klebonas norėtų, kad parapijos žmonės gyventų saugiai, o vyrui bandžiusiam apvogti parapijos pastatą tai būtų gera pamoka, linkintis, kad į dievo namus jis grįžtų tik vedinas gerų tikslų.   

 

Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija
2013-08-06