POLICIJOS PADĖKA NE KARTĄ SAVO PILIETIŠKUMĄ PARODŽIUSIAM ŠIAULIEČIUI

polLiepos 26 dieną už paramą policijai ir bendradarbiavimą kovojant su nusikalstamumu bei teisės pažeidėjais, Šaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau - Šiaulių aps. VPK) muziejuje pagerbtas šiaulietis Vytautas Buivydas.

Birželio 25-osios naktį, Šiaulių miesto Radviliškio gatvės gyventojas Vytautas Buivydas apsaugojo kaimynų ramybę, kuriems neleido miegoti girtuokliaujančių žmonių grupė, ir inicijavo girto vairuotojo sulaikymą. 

Laikinai einantis Šiaulių aps. VPK viršininko pareigas Vincas Urbonavičius pilietiškam gyventojui įteikė padėką ir stiklinį suvenyrą - Šiaulių apskrities policijos ženklą.

Tą naktį V. Buivydui ir kitiems Radviliškio gatvės gyventojams ramybę drumstė triukšmavę neblaivūs asmenys: iš stovėjusio automobilio sklido garsi muzika, dužo buteliai, žmonės garsiai aiškinosi asmeninius santykius. Apie pusę dviejų automobilio vairuotojas pradėjo pavojingai važinėti ir manevruoti automobiliu. V. Buivydas apie tai pranešė policijai.

Kol policija važiavo į įvykio vietą, triukšmadariai susėdo į automobilį ir pajudėjo link miesto. Suprasdamas, kad ekipažas kelia grėsmę, nes vairuotojas neblaivus, V. Buivydas pasielgė labai pilietiškai - sėdo į savo automobilį ir, laikydamasis saugaus atstumo, juos sekė, nuolat policijai perduodamas informaciją apie automobilio važiavimo kryptį. Vairuotojui pavyko nuvažiuoti nuo Radviliškio gatvės iki prekybos centro „Saulės miestas". Čia triukšmadariams kelią pastojo policijos pareigūnai, kurie 25-erių vairuotojui nustatė sunkų girtumą (3,11 promiles). Vairuotojas neturėjo teisės vairuoti, automobilis - techninės apžiūros talono, transporto priemonė buvo nedrausta. Pažeidėjui surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas.

27-nerių metų V. Buivydas visuomenei pasitarnauja jau ne pirmą kartą. Šių metų balandžio 5-osios naktį jis padėjo policijai sulaikyti į parduotuvę, esančią Radviliškio gatvėje, įsibrovusį vagį. Vyras nepabūgo grasinimų ir naktį, rizikuodamas gyvybe, atliko pilietinę pareigą. Už vagies sulaikymą jis buvo apdovanotas policijos Angelo sargo skulptūrėle. Nepraėjo du mėnesiai, o V. Buivydas, padėdamas sulaikyti girtą vairuotoją, dar kartą parodė savo pilietiškumą. Šiaulių miesto policijos komisariato viršininkas  Rimvydas Šlekys, dėkodamas drąsiam vyrui pasakė: „Tokių aktyvių, jaunų, drąsių, ryžtingų, sugebančių nepasimesti, reikia paieškoti". Savo ruožtu V. Buivydas išsakė mintį, kad apdovanojimas paskatins ateityje būti dar pilietiškesniu.

Laikinai einantis Šiaulių aps. VPK viršininko pareigas V. Urbonavičius, spausdamas ranką aktyviajam šiauliečiui, išreiškė lūkestį dėl tokio elgesio užkrečiamumo tarp miesto gyventojų. „Tada ir mieste būtų saugiau bei ramiau", - sakė jis.Šiaulių aps. VPK informacija
2013-07-26