ZARASŲ RAJ. PAREIGŪNAI RŪPINOSI SPECIALIŲJŲ POREIKIŲ ŽMONĖMIS

pareigunaiUtenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnai Žydrūnas Šlamas ir Jovita Juršytė, kartu su migracijos grupės vyresniuoju specialistu Vygantu Šakaliu, liepos 16-22 dienomis su mobilia biometrinių duomenų registravimo įranga lankė piliečius, kurie dėl neveiksnumo ar fizinės negalios negali atvykti į migracijos padalinį ir pasikeisti asmens dokumentų.

Šia įranga žmogus yra fotografuojamas, nuskaitomi jo pirštų atspaudai ir parašas. Šie duomenys pateikiami asmens dokumentų išrašymo centrui. 

Iš viso buvo aplankyti 24 asmenys, gyvenantys Antazavės, Imbrado, Dusetų, Degučių, Salako, Turmanto seniūnijose ir Zarasų mieste. Per 2013 m. I pusmetį migracijos grupė išdavė net 2 tūkst. 895 įvairius asmens dokumentus (per 2012 m. I pusmetį - 1 tūkst. 174), 2012 metais - 2 tūkst. 763 dokumentus.

Policijos pareigūnai informuoja:

1. Piliečio, kuris dėl fizinės negalios negali pats atvykti pateikti dokumentų asmens tapatybės kortelei ar pasui išduoti/pakeisti, dokumentus, kurių reikia asmens tapatybės kortelei/pasui išduoti ar pakeisti, pateikia jo įgaliotas atstovas, pateikęs įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą specialųjį įgaliojimą, skirtą priduoti ir atsiimti dokumentus, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.


2. Neveiksnaus piliečio dokumentus, kurių reikia asmens tapatybės kortelei/pasui išduoti ar pakeisti, pateikia jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas, pateikęs paskyrimą globėju ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinančius dokumentus ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. 

Dokumentai nepriimami, jeigu pateikiami nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

Dėl Zarasų rajone gyvenančio neveiksnaus ar fizinę negalią turinčio piliečio asmens dokumentų išdavimo/pakeitimo prašome kreiptis į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus migracijos grupę telefonu  (8 385)  31 124.

Utenos aps. VPK informacija