Departamente lankėsi profesinių sąjungų atstovai

infooSausio 24 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente lankėsi profesinių sąjungų atstovai. Su departamento direktoriumi Kęstučiu Lukošiumi ir direktoriaus pavaduotoju Giedriumi Sakalinsku susitiko Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Aleksandravičius, Lietuvos ugniagesių gelbėtojų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Algis Lisauskas,

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas, profesinių sąjungų atstovai Artūras Černiauskas, Gintautas Stonys, Juozas Pocius, Miroslavas Gerasimovičius ir Artūras Veselis.

222 b0bfdfcb2225294e82c1c1f8d5f85aa6

Susitikimo metu departamento direktorius K. Lukošius pristatė valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reorganizaciją, kurios metu 14 biudžetinių įstaigų nuo šių metų sausio 1 d. buvo prijungta prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento. „Pernai reikėjo uždaryti 14 įstaigų, pereiti į vieną juridinį ir jį administruoti. Buvo centralizuotos bendrosios funkcijos. Darbai vyksta toliau, tačiau jeigu kyla klausimų dėl ugniagesių gelbėtojų darbo grafikų ar viršvalandžių, būtų gerai apie tai žinoti ir laiku reaguoti. Tad tikimės glaudaus bendradarbiavimo sprendžiant įvairias problemas. Svarbiausia, kad šiemet išmokame atlyginimus ir galime laiku atsiskaityti.“

Susitikime buvo aptarta ir situacija dėl Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šakos kolektyvinės sutarties. Pernai buvo baigtos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento derybos su profesinių sąjungų atstovais ir parengtas kolektyvinės sutarties projektas, kuris šiuo metu derinamas Vidaus reikalų ministerijoje. Šiuo metu laukiama Vidaus reikalų ministerijos išvadų.

Daugiausia diskusijų susitikime kilo dėl atlyginimų didinimo. „Šiemet visų dėka turime didesnį darbo užmokesčio fondą. Jis padidintas taip pat ir dėl atliktos reorganizacijos. Stengsimės atlyginimus padidinti ne tik ugniagesiams gelbėtojams, bet ir tiems pareigūnams, kurie nedirba pamainomis, nes jų atlyginimai yra vieni mažiausių“, – sakė direktorius.

Susitikimo metu taip pat apžvelgti aprūpinimo tarnybine uniforma klausimai, situacija dėl pareigūnų skiepijimo ir darbo sąlygų gerinimo.

PAGD informacija
2019-01-25