Lietuvos policijos mokyklą aplankė svečiai iš Europos policijos sąjungos

epuLietuvos policijos mokykla (toliau – LPM) sulaukė garbingų svečių iš Europos policijos sąjungos ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (toliau – LTPF).Susipažinti su policijos pareigūnų kalve atvyko Europos policijos sąjungos vykdančioji direktorė Jacqueline Hirt, Danijos ACP profesinės sąjungos valdybos narys Anton Jansen, LTPF pirmininkė Loreta Soščekienė.
Svečius priėmęs LPM viršininkas Algirdas Kaminskas pasidžiaugė, kad sulaukėme Europos policijos sąjungos susidomėjimo, nes tai rodo, jog LPM žengia teisinga linkme – tampa modernia mokymo įstaiga, kurią žino ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų.
Atvykusi delegacija vizito metu buvo supažindinta su Lietuvos policijos sistemoje per pastaruosius kelerius metus įvykusiais pokyčiais ir jų rezultatais. Svečiai turėjo galimybę pamatyti naująją Lietuvos policijos pareigūno uniformą, policijos instruktorių aprangą, apžiūrėti policijos reagavimo padaliniams skirtą automobilį (mikroautobusiuką), kuriame yra visa įranga ir priemonės, būtinos efektyviam ir saugiam policijos pareigūnų patruliavimui.
Svečiai apsilankė LPM mokymo bazėje, lazerinėje situacijų modeliavimo auditorijoje ir išbandė turimą modernią įrangą. LPM vadovas pažymėjo, kad mokyklos infrastruktūrai Mastaičiuose sukurti prireikė apie 5 mln. eurų, iš kurių didesnę dalį skyrė Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.
LPM darbuotojai atvykusiems atstovams papasakojo, kaip yra vykdomos pretendentų, norinčių mokytis LPM ir tapti policijos pareigūnais, atrankos, kaip vyksta LPM kursantų mokymosi procesas. Atkreiptas dėmesys, kad LPM yra pagrindinė policijos pareigūnų kvalifikacijos kėlimo įstaiga, kurioje kiekvienais metais įgūdžius tobulina apie 8 tūkst. šalies pareigūnų. Svečiams buvo pademonstruotas pernai LPM sukurtas motyvacinis filmukas, skatinantis jaunus žmones rinktis policijos pareigūno profesiją, ir jų skaičius kasmet didėja. Europos policijos sąjungos atstovams padarė įspūdį pažangus policijos pareigūnų rengimas, kai ne tik orientuojamasi į specialiųjų profesinių įgūdžių formavimą, bet ir didelis dėmesys skiriamas būsimų pareigūnų bendravimo gebėjimų ugdymui ir kultūrinių vertybių puoselėjimui.
Svečiai vylėsi, kad šis vizitas nebus paskutinis, o išaugs į gražų ir ilgalaikį bendradarbiavimą, nes artimiausiu metu yra planuojami vykdyti bendri Olandijos ir Lietuvos pareigūnų mainai pagal bendradarbiavimo programą.

diena.lt
2018-03-08