A.Kisielius: ,,Šachmatais žaidžiau dar mokyklos suole"

algis
Lazdijų rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Algis Kisielius - tikras žaidimo šachmatais entuziastas. Vienu iš įdomiausių ir kartu sudėtingiausių intelektualiųjų žaidimų Algis Kisielius susidomėjo dar mokyklos suole. Dažnai su mokyklos žaidėjų komanda dalyvaudavo respublikinėse šachmatų varžybose.Žaisti šachmatais nenustojo ir studijuodamas aukštojoje mokykloje, ir tarnaudamas sovietinėje armijoje. Kaip sekėsi, - klausiu. ,,Visko būdavo - juokiasi Algis ir priduria, kad šachmatų žaidimas traukia savo dinamiška situacijų ant lentos kaita, įdomu, kai susidaro žaidėjui nežinomos pozicijos ir reikia priimti sprendimus. Pasibaigus partijai, analizuojama žaidimo eiga, ieškoma padarytų klaidų ir iš jų mokomasi. Svarbiausia - tobulėti ir tikėtis geresnių rezultatų".

Pasiektais laimėjimais Algis Kisielius nemėgsta girtis, priduria, kad buvo Lazdijų rajono šachmatų varžybų daugkartinis čempionas, kartu su komanda žaidė Lietuvos sporto draugijos ,,Žalgiris" žiemos žaidynėse, dažnai dalyvaudavo Lazdijų rajono seniūnijų organizuotose varžybose.

1992 m. pradėjęs tarnybą Lazdijų atskirajame pasienio kontrolės praleidimo punkte, noriai dalyvaudavo šachmatų turnyruose, ne kartą yra užėmęs prizines vietas.

Pasitaikius progai, Algis Kisielius mielai dalyvauja varžybose ir, palinkęs prie šachmatų lentos, sprendžia sudėtingus šachmatų partijų ėjimus. Štai ir šių metų rugsėjo 11 d. Algis Kisielius kartu su Sargybų skyriaus vyresniuoju specialistu Audriumi Balanda dalyvavo Kaune jau trečią kartą vykusiose "Tėvynės gynėjų" sporto žaidynėse. Šiose žaidynėse dalyvavo pareigūnai ir kariai iš įvairių Vidaus reikalų ministerijai pavaldžių tarnybų, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos ir Krašto apsaugos ministerijos padalinių. Varžybose sėkmė ir vėl neapleido Lazdijų rinktinės Sienos kontrolės skyriaus vyriausiojo specialisto Algio Kisieliaus: asmeninėje įskaitoje jis iškovojo III-ąją vietą. Komandinėje įskaitoje VSAT komanda liko IV-oje vietoje.

 

LTPF informacija

2015-09-16