Sklandaus dialogo link: su profsąjungomis susitarta dėl kompensacijų už neišduotas uniformas

pasirasytas susitarimas vaitkunskas mikenaite stankusPataisos pareigūnų socialinės garantijos, tarnybos patrauklumo didinimas ir lojalumo bei pasitikėjimo valstybe skatinimas – tai tik keli pagrindiniai naujo susitarimo su profsąjungomis tikslai. Dabar bus taikiai sprendžiami klausimai dėl kompensacijų už negautas uniformas išmokėjimo.
„Tai labai svarbus žingsnis, užtikrinantis aiškią poziciją dėl pataisos pareigūnų gerovės. Sieksiu, kad kiekvienam bausmių vykdymo sistemoje tarnaujančiam pareigūnui būtų atlyginta už prarastą orią tarnybinę aprangą, juk tai ne tik pareigūno, bet ir visos sistemos įvaizdžio klausimas“- sako Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė.

Bausmių vykdymo sistemos šakos kolektyvinę sutartį su profsąjungomis Kalėjimų departamentas pasirašė lygiai prieš metus – pernai liepos 23-ąją. Šiandien susitarta dėl sutarties papildymo, kuriuo siekiama taikiai ir sklandžiai kompensuoti pareigūnams už neišduotas uniformas. Taip bus apginti pareigūnų interesai be nereikalingo bylinėjimosi.

Dėl darnaus bendradarbiavimo rankomis sukirto Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė, LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas ir Probacijos tarnybų darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Mindaugas Stankus.

 „Tai buvo profesinės sąjungos idėja. Siekėme šią problemą išspręsti neteisminiu būdu tam, kad pareigūnams nereikėtų kreiptis į teismus, pats grąžinimo procesas būtų aiškus,“ – socialine partneryste džiaugiasi Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos vadovas Tomas Vaitkunskas.

Pagal šį susitarimą, nustatoma, kad pareigūnui, negavusiam tarnybinės uniformos 2003 - 2014 metais, bus apskaičiuota turtinė žala ir jis galės sudaryti taikos sutartį su įstaiga dėl žalos  išmokėjimo termino ir periodiškumo. Kompensacijos bus pradėtos mokėti kitų metų vasarį.

kalejimudepartamentas.lt

2015-07-23