Pagrindinis ugniagesių principas - padėti

gaisrine BaubliaiVėlų pirmadienio vakarą suskambo telefonas. Iš ragelio pasipylė Kretingos rajono Baublių ugniagesių komandos vadovo Vaido Puidoko greitakalbė. Pokalbio pradžioje ne viską pavyko suprasti iš žaibo greičiu sklindančių lietuviškų , tiksliau - žemaitiškų žodžių.Viena buvo aišku, kad skambina žmogus, kurį ištiko bėda ir kuriam reikia skubios pakalbos. Nežinau, kur, atsitikus nelaimei, kreipiasi kitų profesijų atstovai, bet ugniagesių tarpe yra priimta, kad skambinama kolegoms. Ir visai nesvarbu, ar kreipsis į vokiečių, lenkų ar kitų šalių kolegas, egzistuoja tokia samprata kaip ugniagesių brolija. Ir visada sulauksi atsako į savo prašymą.

Todėl Kretingos rajono Baublių ugniagesių komandos vadovas ir kreipėsi į Respublikinę ugniagesių gelbėtojų profesinę sąjungą, vienijančią bendraminčius – žmones, kurie visada skuba į pagalbą, nesvarbu ar tarnybos metu, ar laisvalaikiu.

Anokia čia bėda, gali pagalvoti eilinis pilietis, kad sugedo gaisrinis automobilis. Pataisys ir vėl važiuos. Tačiau, kai šalį vargina tokie karščiai, pavojus gaisrui kilti yra nuolat. Laukuose nuo ankstyvo ryto javapjūtėje darbuojasi kombainai, bet kurią akimirką gali įsižiebti kibirkštis. Ne veltui sakoma, kad vagis paliks sienas, o gaisras nieko.

Žalgirio seniūnija, kurioje ir randasi ši ugniagesių komanda, yra labai nepatogioje susisiekimo atžvilgiu strateginėje vietoje. Kilus gaisrus, turės praeiti nemažai laiko, kol į pagalbą atskubės kaimyninių komandų ugniagesiai.

Vaidas Puidokas įdėjo daug triūso ir per didžiulius vargus išsikovojo, kad Kretingos savivaldybė nupirktų ši automobilį vietoj atgyvenusio tarybinių laikų GAZ 66.

Vaidas, kaip ugniagesių vadovas ir pilietiškas žmogus, puikiai suprato, kad reikia veikti ryžtingai, kad niekas kitas, jeigu ne tu pats. Gedimui pašalinti reikia pinigų, atlikti begalę biurokratinių procedūrų, o jeigu raudonas gaidys įsisuks nelaukęs.

Tam mus ir vienija ugniagesių gelbėtojų profesinė sąjunga, kad padėtume vienas kitam.

Gavęs porciją "žemaitiško adrenalino", sėdau apmąstyti galimus problemos sprendimo būdus.

Na neliko nieko kito, kaip nakties metu skambinti Specialiosios priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui Aloyzui Baradinskui. Užteko kelių minučių paaiškinti problemos esmę ir suveikė pagrindinis ugniagesių principas - padėti.

Prisėdęs mechanikų, ketvirtą valandą ryto autobusiukas iš Vilniaus nurūko Kretingos kryptimi. Prireikė keleto valandų, kad būtų nustatytas ir pašalintas gedimas. Mane maloniai nustebino, kad remontuoti gaisrinio automobilio kartu su vilniečiais sulėkė ir laisvi nuo budėjimo Baublių ugniagesių komandos vyrai, o juk už lango pats darbymetis. Todėl, kad taip jau priimta Baubliuose : "visi - už vieną, vienas - už visus" ir prie stalo per Florijino šventę, ir darbe.

Smulkmena, atrodo - sugedo automobilis, visko pasitaiko. Jeigu remontas būtų atliekamas įprastine tvarka, reikėtų gerą savaitę automobilį remontuoti Vilniuje esančiose dirbtuvėse. Bet atkaklaus žemaičio Vaido energijos, veiklumo dėka automobilis po nakties ir vėl buvo rikiuotėje, pasiruošęs išvykti.

Gyventojai šito net ir nežinojo, jie ilsėjosi po dienos darbų. Bet jie visada žino, kad atsitikus nelaimei, sulauks ugniagesių pagalbos.

Svarbiausia, kad kiekvienas dirbtų savo darbą sąžiningai, o garbės šie Baublių ugniagesių komandos vyrai netrokšta, nes pagrindinis ugniagesių devizas: "artimui pagalba- Dievui garbė".

gaisrin-baubl

gaisrinin-baubliai
 

P0053552


Respublikinės ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas
Vytautas Aleksandravičius


2014-08-06