Susitikimas su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovais

Šiandien, sausio 15 dieną, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos  pirmininkė Loreta Soščekienė, Šiaulių apskrities ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Juozas Pocius su teisininku Juozu Vaičiulevičiumi dalyvavo susitikime su departamento direktoriaus pavaduotoju vidaus tarnybos pulkininku Vygandu Kurkuliu, departamento vidaus tyrimų skyriaus viršininku vidaus tarnybos pulkininku Giedriumi Bagdonu ir departamento Operatyvaus valdymo valdybos viršininku vidaus tarnybos majoru Kęstučiu Agintu.

Susitikimo metu aptarti savivaldybių ugniagesių komandų mažinimo ir finansavimo klausimai. Kaip pažymėjo departamento direktoriaus pavaduotojas V. Kurkulis, savivaldybių ugniagesių komandų finansavimui šiemet skirta šiek tiek daugiau kaip 54 mln. litų: „Tai yra 4,5 mln. daugiau negu pernai, tačiau  net ir šios sumos nepakanka. Net 2700 ugniagesių šiemet teks mokėti didesnį darbo užmokestį, nes iki 1000 Lt. pakilo minimali mėnesinė alga. Šiuo metu dedame daug pastangų, kad biudžetas būtų persvarstytas, šia tema kalbamės su Vidaus reikalų ministerijos vadovybe ir Finansų ministerija, įrodinėjame, kad šių pinigų mums reikia ugniagesybos funkcijų užtikrinimui. Pavyko gerokai sumažinti ir žuvusiųjų gaisruose skaičių. Galutinis savivaldybių biudžetas bus patvirtintas vasario mėnesį ir tik tada žinosime realią padėtį.“

Taip pat susitikimo metu kalbėta apie darbines uniformas, kurių ugniagesiams-gelbėtojams trūksta arba jos yra susidėvėjusios. Departamento atstovai patvirtino, kad yra nupirkti nauji drabužių komplektai – koviniai drabužiai bei kasdieninės uniformos – ir jos jau pradėtos dalinti. Profesinių sąjungų atstovai taip pat domėjosi apie avalynės kainas. Departamento atstovai teigė, kad tai yra brangesnė avalynė, bet geresnės kokybės ir atitinkanti visus keliamus reikalavimus bei standarbus (atsparumas drėgmei, karščiui, apkaustai batų priekiuose ir šonuose, bei kiti).

Susitikimo metu profesinių sąjungų atstovai norėjo sužinoti daugiau informacijos apie savanorijos steigimą, pareigūnų atlyginimų kėlimą, laisvų etatų, ryšio priemonių įsigijimą, nedarbingumo apmokėjimą ir kt.  Susitikimo metu pasidalinta ateities darbų  planais, analizuotos konkrečios bendradarbiavimo, gerinant darbuotojų darbo sąlygas ir socialines garantijas galimybės.

Kaip susitikimo metu teigė V.Kurkulis, per praėjusius metus buvo pasiekta labai daug teigiamų rezultatų, bet tiesiog nėra mokama jais pasigirti. Bet taip pat pripažino, kad yra daug problemų, kurias reikia spręsti, ir, kaip įmanoma skubiau.

Po susitikimo L. Soščekienė pasidžiaugė, kad su departamentu vyksta abipusė komunikacija ir bendradarbiavimas, siekiant vienodų rezultatų – užtikrinti geresnias darbo vietas  pareigūnams visoje Lietuvoje. Vienas iš galimų sprendimų būdų, norimiems tikslams pasiekti, kaip teigė abi šalys, galėtų būti Vidaus Tarnybos Statuto naujų įstatymo pataisų įsigaliojimas.

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjunga yra savanoriška ir savarankiška organizacija, atstovaujanti ir ginanti Lietuvos vidaus reikalų sistemoje dirbančių ir dirbusių asmenų, kitose teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose dirbančių asmenų profesines darbo bei socialines teises.

LVRSRPS informacija
2013 m. sausio 15 d.