Zigmas Venckus: Profesinėse sąjungose trūksta aktyvių narių

Telšiuose lapkričio pabaigoje vyko Telšių rajono policijos komisariato profesinės sąjungos dešimtmečio susirinkimas. Jo metu pasidžiaugta, kad per veiklos metus prie policijos komisariato darbuotojų prisijungė ir Plungės rajono policijos komisariato darbuotojai, ir Plungės greitosios medicines pagalbos stoties profesinė sąjunga.    
Telšių RPK darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Zigmas Venckus džiaugėsi, kad susirinkime dalyvavo ir Lietuvos respublikinės VRS profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, Klaipėdos apskrities VPK Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas. 

Kuo buvo ypatingas Telšių RPK darbuotojų profesinės sąjungos susirinkimas?

Labiausiai džiugu dėl to, kad šiame susitikime dalyvavo ir mūsų komisariato vadovybė, kuri nebebijo bendrauti su profesinių sąjungų atstovais ir gali išklausyti darbuotojų problemas. Taip pat smagu, kad sulaukėme didelio narių aktyvumo ir įsitraukimo į visą programą.

Minėjote baimės dingimą. Kaip manote, kodėl viskas keičiasi?

Visų pirma todėl, kad į komisariatą ateina dirbti jauni specialistai, neturintys išankstinio nusistatymo, norintys dirbti visų žmonių labui, o ne tik ginti valdžios atstovų interesus. Jie nebijo klausti, kokios egzistuoja realios problemos ir teirautis patarimo, kaip būtų galima ką nors keisti. Tai iš tiesų labai džiugina.

Kuo džiaugiasi patys profesinės sąjungos nariai?

Išsikovota teisybe (juokiasi). Per tuos metus mes daug kartu laimėjome kovas prieš korupciją ir neteisybę. Pagaliau yra išsikovota, kad būtų apmokami viršvalandžiai, valandos už naktinį darbą ir dar daug kitų dalykų. Bet, žinoma, visada yra, kur tobulėti ir siekti vis geresnių rezultatų.

Kaip manote, ko trūksta sąjungos nariams?

Daug didesnio aktyvumo, bet, manau, kad toks lietuvių temperamentas, kad viskas būtų padėta ant lėkštutės. Man kartais taip norisi, kad lietuviai būtų nors kiek panašesni į graikus – jau seniai būtumėme išsikovoję viską, ko mums reikia. O dabar mes tiesiog mėgstame tyliai pasiskųsti ir nieko nedaryti.  To labai ir norėčiau palinkėti mūsų esamiems bei būsimiems profesinės sąjungos nariams – daugiau aktyvumo ir veržlumo, siekiant savo tikslų.

Kokie Telšių RPK darbuotojų profesinės sąjungos ateities planai?

Sulaukti 20-mečio suvažiavimo (juokiasi). Ateities planai, atrodo, pakankamai paprasti – toliau kovoti  dėl darbuotojų teisių ir ginti jų interesus. O aš pats norėčiau rasti žmogų, kuris noriai perimtų iš manęs pareigas ir nuoširdžiai dirbtų, stengdamasis sukurti puikias darbo sąlygas kiekvienam profesinės sąjungos nariui.

2012-12-10
Kalbino Justina Skrėliūnaitė